OODA dla Liga Portuguesa de Futebol Profissional

OODA dla Liga Portuguesa de Futebol Profissional

Kompleks dla Liga Portugal, zdj. OODA

Studio architektoniczne OODA zaprojektowało wyjątkowy kompleks dla Liga Portuguesa de Futebol Profissional - organu zarządzającego zawodową piłką nożną w Portugalii. Biuro dla władz organizacji oraz muzeum, które przybliży odwiedzającym historię tego sportu w Portugalii powstanie w Porto.

Zaprojektowany przez OODA kompleks składa się w dwóch elementów: parterowego budynku, który zostanie pokryty charakterystycznym zielonym dachem oraz biurowca w kształcie sześcianu. W pierwszym pawilonie znajdzie się obszerne audytorium, które pomieści ponad 400 osób, muzeum piłki nożnej oraz sklep dla pasjonatów futbolu i kibiców portugalskich drużyn. Nad muzeum znajdzie się siedmiopiętrowy budynek, w którym swoją siedzibę będą miały biura Liga Portugal. Kostka zostanie pokryta charakterystycznymi, ażurowymi panelami, których wzór przywodzi na myśl plaster miodu. Ten zabieg doda budynkowi wrażenia nieważkości i delikatności.

Kompleks dla Liga Portugal, zdj. OODA

 

Muzeum i biuro powstaną w dzielnicy Ramalde w Porto. Architekci podkreślają, jak ważne dla nich było to, by przez swój projekt zwiększyć atrakcyjność dzielnicy i przywrócić ją miastu. „To projekt o silnym charakterze publicznym, który odżywi ten obszar miasta, który jest nieco zapomniany. Uda się to poprzez budowę budynku biurowego, który będzie jednocześnie obiektem sportowym, kulturalnym i rekreacyjnym. Staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać przestrzenie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, tworząc interesujący interfejs dla publiczności i miasta” - powiedział João Jesus, architekt w OODA.

Kompleks dla Liga Portugal, zdj. OODA

źródło: dezeen.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.