Nowe Pola Elizejskie

Nowe Pola Elizejskie

Pola Elizejskie, zdj. PCA-Stream

Burmistrz Paryża, Anne Hidalgo, przedstawiła plany przebudowy opiewanej w tekstach kultury zachodniej alei Champs-Élysées. Przestrzeń, która od lat stanowi inspirację dla artystów wszystkich dziedzin ­- od twórców filmowych, przez malarzy, aż po muzyków – zostanie przekształcona w nowoczesną, przyjazną spacerowiczom przestrzeń rekreacyjną.

Pola Elizejskie to najsłynniejsza aleja Paryża. Zaprojektowana przez André Le Nôtre w 1667 roku jako publiczna część ogrodów przy pałacu Tuileries, do dziś przyciąga miliony turystów rocznie. Niestety, popularność tego miejsca przekłada się również na ogromny ruch drogowy na pobliskich drogach, a co za tym idzie – na pogorszenie jakości powietrza.

Pola Elizejskie, zdj. PCA-Stream

 

Burmistrz Paryża ogłosiła swoje plany w ostatnim wydaniu  „Le Journal de Dimanche”, mówiąc, że przed rokiem 2030 Pola Elizejskie zmienią się w niezwykły, rajski ogród. Jak wiadomo, za projekt przebudowy będzie odpowiadać francuskie studio PCA-Stream. Wizja, która obfituje w tereny zielone, ma poprawić jakość powietrza w centrum Paryża. Zgodnie z planami, ruch pojazdów w obrębie Pól Elizejskich zostanie maksymalnie ograniczony, a ruchliwe ulice zastąpią pasy zieleni i urokliwe zakątki, które będą idealnymi miejscami do spotkań towarzyskich i rodzinnych.

Pola Elizejskie, zdj. PCA-Stream

 

 „Dzielnica Champs-Élysées zasługuje na to, aby ponownie zabłysnąć jako demonstracja nowego podejścia do miasta, skoncentrowanego na naturze i dobrobycie, zrównoważonego i inkluzywnego, sprzyjającego obywatelom” – możemy przeczytać na Twitterze studia PCA-Stream.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.