Patriotyczna gorzelnia Horse Soldier Farms

Patriotyczna gorzelnia Horse Soldier Farms

Horse Soldier Bourbon, zdj. Rogers Stirk Harbour + Partners

Firma architektoniczna Rogers Stirk Harbour + Partners zaprezentowała projekt gorzelni dla marki Horse Soldier Bourbon, amerykańskiej firmy produkującej bourbon, założonej przez emerytowanych żołnierzy amerykańskich sił specjalnych. Jego nazwa pochodzi od nazwy oddziału żołnierzy konnych, którzy walczyli w Afganistanie po ataku terrorystycznym z 11 września. Destylarnia, nazwana Horse Soldier Farms, będzie zlokalizowana w mieście Somerset w stanie Kentucky, na niemal 230-hektarowym obszarze z widokiem na jezioro Cumberland.

Projekt firmy Rogers Stirk Harbour + Partners nawiązuje do genezy marki poprzez uwzględnienie ogrodu wodnego z repliką pomnika America's Response Monument, który znajduje się na Ground Zero w Nowym Jorku. W projekcie znajdzie się także kolumna z metalu ze Statuy Wolności oraz detale nawiązujące do najnowszej historii Stanów Zjednoczonych. Jak mówią twórcy i inwestorzy, w destylarni znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, w której zawsze będzie miejsce na „wspomnienie bohaterów 11 września oraz codziennych bohaterów naszej społeczności”.

Horse Soldier Bourbon, zdj. Rogers Stirk Harbour + Partners

 

Horse Soldier Farms przedłuży trasę Kentucky Bourbon Trail – szlak stanowych destylarni bourbonów. W projekcie, oprócz samej gorzelni, i jeździeckich oraz kaplicy, znajdzie się zatem wiele miejsc do spotkań i imprez, a także sklepy i lokale usługowe. Odwiedzający z daleka będą mogli również zatrzymać się na noc w luksusowym domku na terenie inwestycji.

Horse Soldier Bourbon, zdj. Rogers Stirk Harbour + Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.