Nowe budynki VELUX od Praksis Arkitekter

Nowe budynki VELUX od Praksis Arkitekter

Magazyn VELUX, zdj. Praksis Arkitekter

Ogłoszono wyniki konkursu na projekt przebudowy magazynów dla marki meblowej VELUX. Obiekt, który już niedługo doczeka się renowacji według projektu biura Praksis Arkitekter, znajduje w mieście Østbirk w Danii.

Biuro Praksis Arkitekter wygrało międzynarodowy konkurs na projekt przebudowy starego magazynu Grupy VELUX w Østbirk w Danii. Obiekt, który pozostaje aktualnie częścią największego zakładu produkcyjnego firmy, zostanie przekształcony w najlepsze w swojej klasie centrum innowacji. Budynek magazynu został pierwotnie zainaugurowany w 1995 roku, czyli ponad ćwierć wieku temu. Firma VELUX, która stawia na prężny rozwój z wykorzystaniem najnowszych technologii, potrzebowała jednak nowego obiektu, który ułatwi proces projektowania i produkcji, a także pomieści cały asortyment firmy, który na chwilę obecną jest rozproszony po wielu magazynach w całym kraju.

Magazyn VELUX, zdj. Praksis Arkitekter

 

Biuro Praksis Arkitekter, wygrywając, zdeklasowało trzy inne firmy architektoniczne: 3XN, Arkitema + Arcgency oraz Cobe + Erik arkitekter, które wraz z nim doszły do ostatniego etapu konkursu. Firma VELUX przewiduje, że budowa nowego obiektu i wdrożenie planu pracy, sprzyjającemu rozwojowi marki, wyniesie ją niemal 200 milionów DDK. Przy doskonaleniu projektu studio Praksis będzie współpracowało z innymi duńskimi architektami i firmami, takimi jak Søren Jensen Ingeniører, Briq i Det Blå.

Magazyn VELUX, zdj. Praksis Arkitekter

 

Ukończenie i otwarcie nowego magazynu jest planowane na rok 2023.

Magazyn VELUX, zdj. Praksis Arkitekter

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.