Chybik + Kristof Architects & Urban Designers wygrał konkurs na przekształcenie istniejącego stadionu Jihlava w Czechach w nowoczesne centrum sportowo-widowiskowe. Nowa inwestycja zakłada stworzenie czterech budynków, które pozwolą miastu na swobodną organizację wydarzeń kulturalnych.
Istniejący obecnie kompleks sportowy powstał w Igławie w połowie lat 50., od tamtej pory jest jednym z największych tego rodzaju obiektów w Czechach. Obecnie, w miejscu, w którym stanie projekt studia Chybik + Kristof Architects & Urban Designers, znajduje się boisko hokejowe. Centrum zostanie znacznie rozbudowane – w jego ramach powstanie publiczne lodowisko, akademia sportowa, siłownie, bieżnie na dachu i – rzecz jasna – boiska. Oprócz tego, na terenie obiektu sportowego znajdą się także lokale gastronomiczne i sklepy.
Architekci i mieszkańcy miasta mają nadzieję, że nowy obiekt przyczyni się do prężnego rozwoju życia kulturalnego Igławy. Nowa inwestycja ma pełnić funkcję publicznej platformy, otwartej na odbiorców i uczestników z każdej grupy społecznej i w każdym wieku. Nie bez znaczenia jest to, że obecna arena znajduje się w nieco zaniedbanym i zapomnianym zakątku miasta. Rewitalizacja pozwoli przywrócić ten obszar miastu i zmobilizować jego mieszkańców do podjęcia nowych, interesujących działań.
Główna część projektu, stadion, zachowa kształt istniejącego już stadionu hokejowego. Zbudowany na planie okręgu, ciekawie kontrastuje z otaczającymi go budynkami w tradycyjnym kształcie kubików. Obiekt wyróżnia się także kolorem – jego fasada została pokryta intensywną czerwienią; dzięki intensywnemu, energetycznemu kolorowi budynek zyskał prawdziwie sportowy charakter.
Projekt BROWARY WARSZAWSKIE – APARTAMENTY PRZY WARZELNI, za który odpowiada zespół projektantów i architektów z pracowni JEMS Architekci w składzie: Olgierd Jagiełło, Katarzyna Kuźmińska, Paweł Majkusiak, Maciej Rydz, Łukasz Stępnik otrzymał nagrodę SARP 2021 w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny. Co urzekło jurorów konkursu w projekcie przebudowy dawnego browaru?
Firma Woods + Dangaran przedstawia rewitalizację domu mieszkalnego Moore House w Los Angeles. Do budynku, który został zaprojektowany w 1965 roku przez Craiga Ellwooda, znanego z tworzenia domów łączących modernizm z pogodą i energią Kalifornii, wprowadzono niewielkie zmiany, które uczyniły go znacznie wygodniejszym i bardziej współczesnym.
Simon Allford, architekt i założyciel Allford Hall Monaghan Morris (AHMM), został wybrany na kolejnego prezesa Royal Institute of British Architects, jednej z najważniejszych na świecie instytucji związanych z architekturą. Allford obejmie stanowisko po urzędującym obecnie prezesie RIBA Alanie Jonesie z początkiem września przyszłego roku. Do tego czasu będzie pełnił funkcję prezesa-elekta.
W Wielkiej Brytanii zapadły decyzje o odwołaniu tegorocznych wydarzeń kulturalnych związanych z projektowaniem i architekturą. Eventy takie jak London Design Biennale, London Design Fair i Clerkenwell Design Week odbędą się dopiero w przyszłym roku.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.