Wybrano nowego prezesa RIBA

Wybrano nowego prezesa RIBA

Simon Allford, zdj. worldarchitecture.org

Simon Allford, architekt i założyciel Allford Hall Monaghan Morris (AHMM), został wybrany na kolejnego prezesa Royal Institute of British Architects, jednej z najważniejszych na świecie instytucji związanych z architekturą. Allford obejmie stanowisko po urzędującym obecnie prezesie RIBA Alanie Jonesie z początkiem września przyszłego roku. Do tego czasu będzie pełnił funkcję prezesa-elekta.

Simon Allford jest dyrektorem AHMM, dużego biura architektonicznego, w którym pracuje ponad 200 architektów. Zajmuje się także teorią architektury – jest pisarzem, krytykiem i doradcą ds. naukowych na światowej sławy uniwersytetach.

„To zaszczyt zostać wybranym; nie mogę się doczekać współpracy z członkami RIBA, radą, zarządem i całym personelem; razem uczynimy RIBA bardziej otwartą, produktywną, zaangażowaną instytucją. Potrzebujemy instytutu, który w centrum swojej działalności ma szczytne idee architektury oraz ich promocję poprzez debaty, wystawy i wykłady, odpowiadające na dynamicznie zmieniające się realia kulturowe oraz wyzwania praktyczne” – powiedział Simon Allford.

Nowy prezes RIBA podkreśla również gotowość do działań na rzecz społeczeństwa i klimatu. „Jestem zaangażowany w House of Architecture @ RIBA – wirtualny i fizyczny podmiot pomocny w nawiązywaniu współpracy z klientami, konsultantami i wykonawcami. Wierzymy, że możemy wpływać na rząd w zakresie zamówień i edukacji, zwracając uwagę na kwestię zmian klimatycznych i rolę architektury w świecie po pandemii”.

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.