Retro szyk w Los Angeles. Moore House

Retro szyk w Los Angeles. Moore House

Moore House, zdj. Woods + Dangaran

Firma Woods + Dangaran przedstawia rewitalizację domu mieszkalnego Moore House w Los Angeles. Do budynku, który został zaprojektowany w 1965 roku przez Craiga Ellwooda, znanego z tworzenia domów łączących modernizm z pogodą i energią Kalifornii, wprowadzono niewielkie zmiany, które uczyniły go znacznie wygodniejszym i bardziej współczesnym.

Rezydencja o powierzchni 158 metrów kwadratowych położona jest na zboczu wzgórza w dzielnicy Los Feliz w Los Angeles. Obecni właściciele domu to małżeństwo, które chciało unowocześnić dom przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnych detali i wyjątkowego charakteru budynku. „Głównym celem inwestycji było poszanowanie historycznej struktury i integralności domu, a także odnowa i unowocześnienie wyposażenia tak, aby wnętrza były dostosowane do nowoczesnego stylu życia właścicieli” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt. 

Moore House, zdj. Woods + Dangaran

 

Prostokątny, parterowy dom opiera się na wysokim betonowym fundamencie. Jego szklane ściany zostały osadzone w stylowych ramach z sekwoi. Przebudowa przywróciła dawny blask charakterystycznej elewacji budynku, wprowadzając jednocześnie kilka nowoczesnych akcentów.

Moore House, zdj. Woods + Dangaran

 

Wewnątrz dom charakteryzuje się prostym układem. Główna sypialnia zajmuje jedno z jego skrzydeł, a sypialnia gościnna i biuro znajdują się w drugim. Część środkowa stanowi otwartą przestrzeń do życia – znajdują się w niej jadalnia, kuchnia i salon. Firma Woods + Dangaran zrewitalizowała również oryginalne wykończenia, w tym teksturowany tynk na suficie i miodową podłogę z drewna tekowego. Pokoje wyposażone są zarówno w zabytkowe, jak i współczesne elementy, które doskonale współgrają z estetyką domu z połowy ubiegłego wieku.

Moore House, zdj. Woods + Dangaran

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.