Skidmore, Owings & Merrill i egipskie studio Raafat Miller Consulting zostały wybrane przez rząd Egiptu do stworzenia projektu centrum zwiedzających przy jednym z siedmiu cudów świata, znanych na całym globie piramidach.
Plan zagospodarowania przestrzennego będzie obejmował przekształcenie istniejących obiektów muzealnych w światowej klasy muzea, odwołujące się do idei bliskich współczesnej myśli architektonicznej – dbaniu o doświadczenie użytkowników oraz dobro środowiska naturalnego.
„Zwiedzanie Gizy to wyjątkowe, transformujące doświadczenie, które daje wgląd w wieki historii ludzkości. Jako jeden z siedmiu cudów świata Giza co roku wita miliony ludzi; naszym priorytetem przy reinterpretacji tego miejsca jest uhonorowanie i zachowanie jego historii oraz stworzenie zrównoważonej przyszłości dla miejsca światowego dziedzictwa UNESCO” – mówi Chris Cooper, architekt i partner w studiu SOM. Nowe obiekty będą bazować na grze światła i dźwięku, która zabierze zwiedzających w niezwykłą podróż w czasie.
Zaledwie w oddaleniu dwóch kilometrów od piramid już za parę lat powstanie Wielkie Muzeum Egpiskie. Zaprojektowany przez irlandzką firmę architektoniczną Heneghan Peng obiekt jest uważany stanie się największym na świecie muzeum poświęconym wyłącznie jednej cywilizacji. Powstający kompleks kulturalny pomieści około 100 000 starożytnych artefaktów i będzie obejmował 24 000 metrów kwadratowych stałej powierzchni wystawienniczej, sale dla dzieci, sale konferencyjne, obszary edukacyjne oraz rozległe ogrody.
W ubiegłym miesiącu, 22 października 2021 rozpoczął się weekend otwarcia nowego oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku. Nowo otwarte NOMUS, czyli Nowe Muzeum Sztuki, zaoferowało mieszkańcom Gdańska szeroki wybór wydarzeń kulturalnych już w dzień otwarcia.
Gottfried Böhm, pierwszy niemiecki architekt, który otrzymał nagrodę Pritzkera, zmarł w wieku 101 lat. O śmierci architekta doniosły dzienniki „Deutsche Welle” i „WDR”.
Prace nad realizacją nowego projektu Heatherwick trwają w najlepsze. Według projektantów, park nad rzeką Hudson będzie świetnym miejscem do spotkań towarzyskich i spacerów, a także przestrzenią, w której odbywać się będą wydarzenia artystyczne.
Przyszłość należy do młodych. Dobrze wiedzą to organizatorzy konkursu Young European Architects 2020, po raz kolejny stwarzając adeptom architektury możliwość wykazania się umiejętnościami i kreatywnością przed międzynarodową publicznością.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.