Prace nad realizacją nowego projektu Heatherwick trwają w najlepsze. Według projektantów, park nad rzeką Hudson będzie świetnym miejscem do spotkań towarzyskich i spacerów, a także przestrzenią, w której odbywać się będą wydarzenia artystyczne.
Realizacja projektu nowojorskiego parku Little Island rozpoczęła się w roku 2017, wywołując kontrowersje w świecie architektury. Propozycja studia Heatherwick została uznana za szkodliwą dla środowiska i nieopłacalną ze względu na wysokie koszty budowy. W związku z tym, budowa została porzucona na kilka miesięcy, a następnie – po uregulowaniu kwestii prawnych – wznowiona. Ukończenie projektu przewidywane jest na wiosnę 2021.
Zaprojektowany przez studio Heatherwick park nad brzegiem rzeki będzie składał się z trzech otwartych „sal” koncertowych (w tym amfiteatru, który pomieści ok. 800 osób), a także licznych ścieżek spacerowych i platform widokowych. Struktura zbudowana jest z 132 betonowych kolumn kształtem przypominających grzyby, które wznoszą się nad wodą.
Swój wkład w projekt ma studio Mathews Nielsen Landscape Architects, które odpowiadało za projektowanie zieleni. Projekt, który jest w założeniu idealną przestrzenią społeczną, gwarantującą społeczności dostęp do sztuki na żywo i edukacji, ma również wspierać środowisko naturalne. Park zostanie obsadzony ok. 100 gatunkami roślin, których zadaniem będzie pochłanianie dwutlenku węgla z miejskiego powietrza. Sama konstrukcja zaś ma uniemożliwić zalanie tej części miasta podczas ewentualnej powodzi.
Władze miasta Chicago ogłosiły, że do roku 2025 wszystkie budynki i obiekty należące do miasta będą zasilane w pełni odnawialną energią. Chicago jest jednym z największych miast w Stanach Zjednoczonych, które podjęło się zadania zmniejszenia emisji szkodliwych substancji na taką skalę.
Studio architektoniczne Foster + Partners ujawniło plany przekształcenia terenu nieczynnej elektrowni na nabrzeżu San Francisco w wielofunkcyjną zabudowę miejską. Projekt kompleksu Dogpatch obejmie wygodne budynki mieszkalne, powierzchnie handlowe, lokale usługowe, hotele oraz obszerny, siedmiohektarowy park do użytku mieszkańców miasta.
Biura architektoniczne Foster+Partners opublikowało nowe wizualizacje projektu lotniska w Arabii Saudyjskiej. Wizja, która powstała we współpracy z firmą inżynierską Egis wyróżnia się niezwykłą formą inspirowaną krajobrazami Morza Czerwonego oraz pustynnymi mirażami.
Do 30 czerwca trwają zgłoszenia do 10. edycji konkursu architektonicznego o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Zgłaszać można te realizacje, które w niezaprzeczalny sposób przyczyniają się do promowania i ochrony środowiska Małopolski. Zgłoszenia składać mogą architekci, biura architektoniczne, inwestorzy, instytucje kulturalne oraz organy administracji publicznej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.