Nowoczesny dom wiejski od studia CORE

Nowoczesny dom wiejski od studia CORE

Farm House, zdj. CORE

Architekci z całego świata nie ustają w próbach połączenia dawnych stylów czy lokalnych zjawisk architektonicznych z nowoczesnymi trendami. Często, przy sporym nakładzie pracy i doskonałym zmyśle estetycznym, udaje im się uzyskać wyjątkowe efekty. Jedną z bardziej udanych inwestycji tego typu jest Farm House projektu studia CORE.

Na jednej z wsi na wschodzie Polski powstanie wyjątkowy dom mieszkalny, za którego projekt odpowiada warszawskie studio CORE. Złożona z wielu brył ceglano-szklana konstrukcja reinterpretuje tradycyjne formy architektury wiejskiej i wprowadza do naturalnego polnego krajobrazu nieco wielkomiejskiego stylu.

Farm House, zdj. CORE

 

Dom projektu CORE bazuje na niezwykle popularnej w ostatnich latach formie nowoczesnej stodoły. Mimo wszystko budynek pozostaje oryginalny. Jak tego dokonano? Podłużna bryła z dwuspadowym dachem została zmultiplikowana – trzy ceglane „stodoły” tworzą rdzeń domu. Czwarta, szklana, pełni funkcję tarasu na piętrze. Kolejne moduły łączą ażurowe ścianki stworzone z tej samej rudej cegły, którą obłożona jest reszta elewacji. Uwagę przyciąga obszerne przejście ciągnące się pod szklaną konstrukcją – idealne miejsce na samochód, rowery lub urządzenia potrzebne mieszkańcom do opieki nad domem i posiadaną przez nich ziemią.

Farm House, zdj. CORE

 

Inwestycja o powierzchni niemal 400 metrów kwadratowych już niebawem doczeka się realizacji. Jak wskazują autorzy projektu, dom ma zostać ukończony i oddany do użytku już w roku 2022.

Farm House, zdj. CORE

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.