
Prosty dom od Studia DISM
Studio DISM Architekci przedstawia ukończony w tym roku projekt domu letniskowego nad Odrą. Dom, który znajduje się w niedużej odległości od Szczecina, jest przykładem nowoczesnej, skromnej i minimalistycznej architektury.
Galeria Sztuki Ontario (AGO) ogłosiła plany rozbudowy swojego budynku. Projekt został zaprojektowany przez Selldorf Architects oraz dwóch architektów z kanadyjskiej agencji Two Row Architect.
Planowane rozbudowy mają na celu stworzenie przestrzeni wystawienniczych o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych, w tym dodanie nowego skrzydła do istniejącego budynku galerii.Nowe skrzydło będzie miało pięć pięter i zawierać będzie przestrzenie wystawiennicze, miejsca do spotkań, pracownie artystyczne i nowoczesną bibliotekę. Planowane jest także stworzenie tarasów na dachu, które zapewnią odwiedzającym widok na Toronto.
Budowa ma rozpocząć się w 2022 roku i ma potrwać trzy lata. Całkowity koszt projektu szacowany jest na 317 milionów dolarów kanadyjskich. W nowym skrzydle galerii zostaną wykorzystane ekologiczne materiały oraz zastosowane zostaną systemy zapewniające energooszczędność. Projekt został zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska i zrównoważonym rozwoju.
Rozbudowa Galerii Sztuki Ontario ma na celu zwiększenie przestrzeni wystawienniczych i umożliwienie organizacji większej liczby wystaw sztuki współczesnej oraz umożliwienie interakcji artystów i społeczności sztuki w Toronto.
Studio DISM Architekci przedstawia ukończony w tym roku projekt domu letniskowego nad Odrą. Dom, który znajduje się w niedużej odległości od Szczecina, jest przykładem nowoczesnej, skromnej i minimalistycznej architektury.
Studio Aedas zaprezentowało projekt Shenzhen C FutureCity, kompleksu, który powstanie w wiosce Futian Shangsha w nieustannie rozbudowywanym Shenzhen. Zdaniem autorów projekt podkreśla, projekt skupia się na wizji przyszłości, starając się odpowiadać na potrzeby współczesnych mieszkańców miast.
Nowy projekt studia architektonicznego KFP, który zakłada budowę wielofunkcyjnego budynku o nazwie M Lyon uzyskał pozytywną opinię władz miasta Lyon, które zezwoliły na jego budowę. Budynek powstanie w pierwszej dzielnicy biznesowej Lyonu – Le Part-Dieu. Budynek i jego otoczenie zajmą łącznie 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Wizja budynku jest wynikiem ścisłej współpracy studia KPF z lokalną praktyką architektoniczną SOHO Atlas.
Architekci w hołdzie wybitnemu naukowcowi! Czeskie studio podjęło się reinterpretacji budynku, który na dobre wpisał się w historię rozwoju nauki.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.