Nowy budynek The Art Gallery of Ontario

Nowy budynek The Art Gallery of Ontario

zdj. Two Row Architects, Selldorf Architects

Galeria Sztuki Ontario (AGO) ogłosiła plany rozbudowy swojego budynku. Projekt został zaprojektowany przez Selldorf Architects oraz dwóch architektów z kanadyjskiej agencji Two Row Architect.

Planowane rozbudowy mają na celu stworzenie przestrzeni wystawienniczych o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych, w tym dodanie nowego skrzydła do istniejącego budynku galerii.Nowe skrzydło będzie miało pięć pięter i zawierać będzie przestrzenie wystawiennicze, miejsca do spotkań, pracownie artystyczne i nowoczesną bibliotekę. Planowane jest także stworzenie tarasów na dachu, które zapewnią odwiedzającym widok na Toronto.

zdj. Two Row Architects, Selldorf Architects

Budowa ma rozpocząć się w 2022 roku i ma potrwać trzy lata. Całkowity koszt projektu szacowany jest na 317 milionów dolarów kanadyjskich. W nowym skrzydle galerii zostaną wykorzystane ekologiczne materiały oraz zastosowane zostaną systemy zapewniające energooszczędność. Projekt został zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska i zrównoważonym rozwoju.

Rozbudowa Galerii Sztuki Ontario ma na celu zwiększenie przestrzeni wystawienniczych i umożliwienie organizacji większej liczby wystaw sztuki współczesnej oraz umożliwienie interakcji artystów i społeczności sztuki w Toronto.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.