Nowy budynek na Bilionaire Row projektu studia ODA

Nowy budynek na Bilionaire Row projektu studia ODA

126 East 57th Street, zdj. Brick Visual

Rozpoczęła się budowa wieżowca mieszkalnego przy 126 East 57th Street w Nowym Jorku, zaprojektowanego przez biuro architektoniczne ODA i architekta wnętrz Gambelliniego Shepparda. Obiekt powstaje w prestiżowej dzielnicy Bilionaire Row, która zrzesza przedsiębiorców i innowatorów z całych Stanów Zjednoczonych.

Geometria terenu umożliwiła ODA stworzenie wielu atrakcji dla mieszkańców. Budynek, który rozciąga się na długość całej przecznicy, przyjął formę wieży otoczonej tarasami z widokiem na miasto. Projekt opiera się na sieci połączonych ze sobą wnętrz, umożliwiających mieszkańcom doświadczanie różnorodnych przestrzeni do pracy, relaksu i spotkań.

126 East 57th Street, zdj. Brick Visual

Dwa piętra budynku zajmą przestrzenie rekreacyjne, obejmujące sale do ćwiczeń, boisko sportowe, kryty basen, saunę i łaźnie parowe. Na jednym z pięter znajdzie się część wypoczynkowa oraz wspólne przestrzenie do organizacji wydarzeń, połączone z dziedzińcem. Na zewnątrz znajduje się plac zabaw dla dzieci, wspólna szklarnia, która zachęci mieszkańców do uprawy własnych owoców i warzyw, a także amfiteatr na świeżym powietrzu.

126 East 57th Street, zdj. Brick Visual

 

„Ten budynek wnosi [do dzielnicy] ideę skupienia na człowieku i zabawy […]. Ponieważ Nowy Jork powoli przekształca Midtown East w dzielnicę mieszkalną, postaraliśmy się przedstawić współczesne spojrzenie na architekturę kreatorom smaku oraz młodym nabywcom, którzy cenią doskonały design” – mówi Eran Chen, założyciel i dyrektor ODA.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.