Graphis. Konkurs
UNI zaprasza architektów, projektantów i studentów na drugą edycję konkursu Graphis. Konkurs, którego przedmiotem jest projekt graficzny, który zwizualizuje, w jaki sposób mogły wyglądać podziemia budowli w starożytnym Egipcie.
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zachęca miłośników architektury, urbanistyki i designu do wzięcia udziału w konkursie na Instagramie, którego hasło przewodnie brzmi „Przestrzeń wspólna jest wartością”.
W związku z coroczną Nagrodą NIAiU pod hasłem Przestrzeń wspólna jest wartością, którą nagradzamy autorów prac dyplomowych, organizujemy konkurs kreatywny. Czekamy na zdjęcia i krótkie wideo, opublikowane na portalu Instagram, które pokażą, jak korzystacie z przestrzeni publicznej. Relaks z książką na ławce? Spacer połączony ze zbieraniem śmieci? To znak, że przestrzeń wspólna jest Wam bliska i czujecie się #wszędzieusiebie” – piszą organizatorzy.
Zasady konkursu:
zrób zdjęcia, galerię lub rolkę
wrzuć na swój profil na portalu Instagram
oznacz @niaiupl i dodaj #wszędzieusiebie
Prace zostaną ocenione przez jury. Konkurs trwa od 16 września do 31 października 2022 roku. Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci autorskich koszulek, gadżetów oraz książek wydanych przez NIAiU.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
UNI zaprasza architektów, projektantów i studentów na drugą edycję konkursu Graphis. Konkurs, którego przedmiotem jest projekt graficzny, który zwizualizuje, w jaki sposób mogły wyglądać podziemia budowli w starożytnym Egipcie.
W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała polska lista projektów nominowanych przez SARP do prestiżowej nagrody architektonicznej European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2022. W konkursie weźmie udział 20 wyjątkowych projektów z polskiego podwórka. Ich listę znajdziecie poniżej.
Studio Cobe przedstawia projekt biurowca, który przypadnie do gustu wielbicieli motoryzacji. Zaprojektowany dla firmy produkującej samochody wieżowiec czerpie inspiracje z „męskiego” świata motoryzacji, prezentując jednocześnie pełne dopracowanych detali wnętrze.
Mieszcząca się w Amsterdamie restauracja Mediamatic znalazła pomysłowy sposób na zachowanie wymaganych podczas kwarantanny odstępów między klientami restauracji. Odpowiedzią na problemy zatroskanych obecną sytuacją restauratorów okazały się być małe szklarnie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.