Nowy dworzec w Nowym Jorku. Za projekt odpowiada znane studio

Nowy dworzec w Nowym Jorku. Za projekt odpowiada znane studio

Dworzec Midtown, zdj. Foster + Partners

Władze Nowego Jorku i New Jersey ogłosiły, że konkurs na projekt autobusowego Midtown na Manhattanie wygrało studio Foster + Partners. Obiekt, który jest określany jako najbardziej ruchliwy dworzec autobusowy na świecie, znacznie powiększy swoją powierzchnię.

Projekt ma na celu zwiększenie liczby osób, które skorzystają z usług dworca. Nowy budynek, zastępując starzejący się 72-letni dworzec autobusowy, ma stać się obiektem światowej klasy, rozpoznawalnym w całych Stanach Zjednoczonych i odpowiadających na potrzeby współczesnych mieszkańców miast. Nowy terminal zostanie zaprojektowany tak, aby zapewnić podróżnym maksimum komfortu, a także ułatwić poruszanie się autobusów po metropolii.

Dworzec Midtown, zdj. Foster + Partners

 

Projekt ma na celu stworzenie nowego miejsca dla autobusów międzymiastowych, które dotąd zatrzymywały się na ruchliwych ulicach Nowego Jorku. Nowa infrastruktura pozwoli na bezpieczne poruszanie się podróżnych po terenie dworca i zapewni im liczne udogodnienia.

„Obok ważnych przedsięwcięć i projektów związanych z urbanistyką i transportem, takich jak przebudowa lotnisk i kampusu World Trade Center, propozycja budowy nowego dworca autobusowego Midtown podkreśla istotną rolę naszej agencji w realizacji dużych projektów obiektów transportowych, które mogą przekształcić całe dzielnice i ożywić gospodarkę regionu” – powiedział Kevin O'Toole z instytucji Port Authority.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.