Nowy ratusz w Cheongju

Nowy ratusz w Cheongju

Ratusz w Cheongju, zdj. Snøhetta

Studio architektoniczne Snøhetta zaprezentowało wizualizacje nowego ratusza w Cheongju w Korei Południowej. Ratusz to wyjątkowy projekt, który włączy do planów istniejące już budynki i stworzy obszerną, wygodną przestrzeń publiczną, z której będą mogli korzystać mieszkańcy miasta.

Jednym z głównych założeń projektu pracowni Snøhetta, opracowanego we współpracy z lokalnym studiem Tomoon Architects and Engineers, była maksymalna integracja budynków z kontekstem miejskim. Architekci wierzą, że projekty budynków mogą być czynnikiem determinującym jakość kontaktów rządzących ze społeczeństwem, dlatego starali się, by ich propozycja była jak najbardziej przystępna i przyjazna interesantom.

Ratusz w Cheongju, zdj. Snøhetta

„Nowy ratusz w Cheongju będzie służył jako symbol integracji i będzie przystosowany do współpracy i interakcji społecznych. Dzięki doskonałej strategii planowania przestrzennego rozległe przestrzenie publiczne i udogodnienia zostały zaprojektowane tak, aby były dostępne dla wszystkich, a ich elastyczność pozwalała tętniącemu życiem miastu gromadzić się w nich na co dzień i od święta” – mówią architekci z firmy Snøhetta.

Ratusz w Cheongju, zdj. Snøhetta

Do projektu zostaną włączone elementy dawnej zabudowy – stary budynek ratusza zostanie przebudowany tak, by służył jako „brama wejściowa”. Dookoła białego, estetycznego budynku, czerpiącego z tradycyjnej architektury koreańskiej, powstanie budynek w kształcie litery C,  i to w nim znajdą się różnorodne udogodnienia oraz instytucje kulturalne. „Murek” zostanie pokryty charakterystycznymi pofalowanymi dachówkami, dzięki czemu on również będzie nawiązywał do lokalnej tradycji budowlanej.

Ratusz w Cheongju, zdj. Snøhetta

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.