Nowy stadion w Boliwii. Projekt L35 Architects

Nowy stadion w Boliwii. Projekt L35 Architects

zdj. L35 Architects

Studio L35 Architects zaprojektowało nowy stadion w stolicy Boliwii. Projekt został wybrany w drodze międzynarodowego konkursu ogłoszonego w 2021 roku przez Club Bolivar i jego partnera City Football Group, a jego budowa ma się rozpocząć niebawem. Otwarcie nowego obiektu przewidywane jest na rok 2025.

Projekt zostanie zbudowany na pozostałościach dawnego stadionu Simón Bolívar Liberator w dzielnicy Tembladerani. Nowy projekt zmaksymalizuje powierzchnię stadionu i trybun dzięki nowemu systemowi konstrukcyjnemu masywnych filarów, które podniosą wszystkie elementy budowli o 3 metry powyżej obecnego poziomu, podwajając tym samym powierzchnię pod trybunami.

Projekt ma na celu stworzenie nowego punktu orientacyjnego na mapie miasta, a także podniesienie atrakcyjności centrum metropolii. Stadion połączy ze sobą różne funkcje, dzięki czemu będzie wykorzystywany przez różnorodne grupy mieszkańców – od miłośników sportu, poprzez fanów koncertów, aż po osoby zajmujące się sprawami obywatelskimi.

Aby budynek mógł być wykorzystywany na wiele sposobów, został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej uniwersalny. Betonowa, monolityczna konstrukcja ma przywoływać skojarzenia z nowoczesnością i minimalizmem.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.