O recyklingu w architekturze z Heatherwick Studio

O recyklingu w architekturze z Heatherwick Studio

Projekt przebudowy dawnego centrum handlowego, zdj. Heatherwick Studio

Heatherwick Studio weźmie udział w tegorocznej Royal Academy Summer Exhibition.  Wystawę uświetni ono dwoma projektami modernizacyjnymi w Wielkiej Brytanii, Broad Marsh w Nottingham i Parnham Park w Dorset.

Wystawa Heatherwick Studio zatytułowana Ruins Reimagined prezentuje dwa odmienne podejścia architektow do rewitalizacji i architekturalnego recyklingu. Materiały przygotowane przez studio ukażą różne przykłady rewitalizacji, od przebudowy XVI-wiecznego domu w angielskim Dorset, wpisanego na listę najważniejszych zabytków, po rewitalizację częściowo zburzonego centrum handlowego z lat 70. Każdy z projektów uwzględnia inne aspekty budownictwa i wskazuje na nowe możliwości i pomysły, które można wykorzystać podczas podobnych wyzwań.

Dom w Dorset, zdj. Heatherwick Studio

 

Architekci z Heatherwick Studio powołują się na statystyki Architects Journal, z których wynika, że każdego roku w Wielkiej Brytanii wyburza się ponad 50 000 budynków. Jest to ogromne obciążenie dla środowiska, a także dla portfeli inwestorów. Ponowne wykorzystanie istniejących już budynków pozwoli na zmniejszenie śladu węglowego oraz ograniczy wydatki potrzebne na przygotowanie nowych przestrzeni do życia i pracy.

Wyzwania, przed którymi stanęli architekci z Heatherwick Studio zostały udokumentowane w szczegółach, aby wyzwolić w społeczeństwie chęć zmian i dbania o nasze miasta oraz otaczającą je naturę. Zmagania projektantów można będzie oglądać do 21 sierpnia w Architecture Room na Royal Academy Summer Exhibition w Burlington House w Londynie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.