Wuguan Books. Czytanie po ciemku

Wuguan Books. Czytanie po ciemku

Wuguan Books, zdj. Chu Chih-kang Space Design

Tajwańskie studio architektury i projektowania wnętrz Chu Chih-kang Space Design ukończyło projekt księgarni w Wuguan w dystrykcie Yancheng w Kaohsiung City na Tajwanie. Osią konceptu wnętrza było oświetlenie. A raczej jego brak…

Ten sklep jest nie tylko ciemną księgarnią, ale rajem, w którym wszystko zostało spowite mrokiem. Odsłonięte pozostały jedynie historie, których pragnie twój dusza” – opisują swój projekt architekci.

Wuguan Books, zdj. Chu Chih-kang Space Design

Biuro Chu Chih-kang Space Design postanowiło obalić stereotypowe, nudne i doskonale wszystkim znane wnętrza księgarni na rzecz przestrzeni, która pozwala klientowi zagrać samemu ze sobą w psychologiczną grę. Dzięki skąpemu oświetleniu, skupiającemu się punktowo na umieszczonych na półkach książkach, lecz nie odsłaniającemu twarzy kupujących, klienci mogą prawdziwie uwolnić się od wstydu za to, co pragną przeczytać.

Wuguan Books, zdj. Chu Chih-kang Space Design

Jako że księgarnia zajmuje się dystrybucją książek dotyczących psychologii, relacji międzyludzkich, życia seksualnego i emocji, czytelnicy nie muszą czuć się zakłopotani, że wybierając tytuł, publicznie odkryją swoje rozterki, przemyślenia i problemy, z którymi się borykają. Przyciemnione światło umożliwi również przeczytanie fragmentu książki bez pośpiechu i w intymnej atmosferze. Kameralną i dyskretną atmosferę dodatkowo podkreślają wygłuszające kroki dywany rozłożone w całym pomieszczeniu.

Wuguan Books, zdj. Chu Chih-kang Space Design

źródło: worldarchitecture.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.