Amada Levete dla General Fusion

Amada Levete dla General Fusion

Elektrownia General Fusion, zdj. A_LA

Prototypowa, wykorzystująca najnowsze zdobycze technologii elektrownia powstanie Oxfordshire w Anglii. Za jej projekt odpowiada biuro architektoniczne AL_A, na którego czele stoi Amanda Levete. Nowoczesny obiekt powstanie specjalnie dla kanadyjskiej firmy energetycznej General Fusion.

Budynek nowoczesnej elektrowni zostanie zbudowany na terenie kampusu Brytyjskiego Urzędu Energii Atomowej (UKEA) w Culham. Obiekt posłuży jako prototyp najnowszej technologii syntezy jądrowej, opracowanej przez firmę General Fusion. Twórcy technologii twierdzą, że może być ona tanią i przyjazną środowisku metodą pozyskiwania energii.

Elektrownia General Fusion, zdj. A_LA

 

„Naprawdę podobała nam się praca z General Fusion i ich zespołem naukowców nad projektem elektrowni, jesteśmy szczególnie podekscytowani, że pierwszy tego typu obiekt zostanie zbudowany w Wielkiej Brytanii. Budynek jest świadectwem zaufania do nauki i technologii oraz ich roli w budowaniu naszej przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację pracy z General Fusion i UKAEA” – mówią architekci ze studia AL_A.

Elektrownia General Fusion, zdj. A_LA

 

W nowych wizualizacjach opublikowanych przez A_LA, elektrownia została ukazana jako okrągły budynek z umieszczonym w centrum reaktorem. Główną część okala galeria, a także przestrzenie edukacyjne, sale konferencyjne i inne przestrzenie pełniące funkcję reprezentacyjną.

Elektrownia General Fusion, zdj. A_LA

 

Jak wiadomo, jest to pierwsza, lecz być może nie ostatnia tego typu inwestycja brytyjskiego rządu. W ciągu ostatniej dekady podjął on liczne kroki w kierunku eksploatowania idei przyjaznego środowisku pozyskiwania energii w nadziei na zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie zanieczyszczeń atmosfery, powstających przy okazji wytwarzania energii w Wielkiej Brytanii.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.