Studium przypadku. Nowy dom Marc Thorpe Design

Studium przypadku. Nowy dom Marc Thorpe Design

Case Study, zdj. Marc Thorpe Studio

Amerykańska firma zajmująca się architekturą i projektowaniem, Marc Thorpe Design, opublikowała projekt nowego domu usytuowanego na wzgórzach Hollywood. Inspirowany brutalizmem budynek roztoczy przed mieszkańcami niezwykle piękne widoki na całe Los Angeles.

Projekt MTD, nazwany Case Study 2020, to prywatny dom o powierzchni 465 m2, inspirowany budownictwem mieszkalnym z lat 50. i 60. w Los Angeles. Dlatego też jego nazwę tłumaczyć można jako „studium przypadku”. Architekci studiowali formy i rozwiązania wspólne dla domów tamtego czasu, by umieścić je w tym konkretnym budynku.

Case Study, zdj. Marc Thorpe Studio

Jednopiętrowy, niepozorny z zewnątrz dom mieści ogrody, taras, kuchnię, jadalnię, galerię, dziedziniec, sypialnię, ogród, łazienki, magazyn oraz basen. Warto zwrócić uwagę na minimalizm, z jakim architekci podeszli do wyboru surowców – dom został zbudowany bowiem tylko z czterech materiałów: betonu, stali, drewna i szkła.

Case Study, zdj. Marc Thorpe Studio

„Architektura jest aktem fizycznej i percepcyjnej niewidzialności. Percepcyjnie – dzięki półprzezroczystości i minimalnemu zużyciu materiałów, oraz fizycznie – dzięki zastosowaniu zrównoważonych systemów takich jak energia słoneczna, pozyskiwanie wody i kompostowanie. Dom działa w idealnej równowadze z otoczeniem” – mówi Thorpe.

Budowa ma się rozpocząć pod koniec roku 2020.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.