Ohana. Konkurs

Ohana. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma konkursowa UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Ohana, którego przedmiotem jest projekt budynku mieszkalnego odpornego na powodzie.

Zmiany klimatu jeszcze kilka lat temu uważano to za odległe w czasie zagrożenie, ich efekty jednak można zobaczyć już teraz w różnych regionach na całym świecie. Mimo że podejmujemy środki zaradcze, tempo i skala pozytywnych zmian są niewystarczające, aby zatrzymać zmieniający się klimat.

Na katastrofy naturalne narażone są zwłaszcza regiony leżące nad wodą. Wyzwanie polega na zaprojektowaniu nadbrzeżnej okolicy tak, aby była odporna na powódź w przypadku wzrostu poziomu wody. Projekt powinien być łatwą do odtworzenia formą, którą można powielić w regionach, w których występują podobne problemy. Projekt musi uwzględniać istniejące cechy terenu i jego topografię.9

Teren, na którym miałby stanąć hipotetyczny projekt, znajduje się obok portugalskiego rezerwatu wodnego z niskim piaszczystym wybrzeżem i otoczony jest drogami oraz liniami kolejowymi. Projekt powinien doskonale pasować do otoczenia i odpowiadać na potrzeby lokalnych mieszkańców.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.