Dom Falujący to nowa inwestycja zaprojektowana przez studio 81.waw.pl. Pokryty ustawionymi pionowo jasnymi drewnianymi żyletkami dom wydaje się falować. Niestandardowa ozdoba elewacji nie tylko dodaje domowi unikalnego charakteru, ma także swoje zadanie – chronić prywatność mieszkańców i regulować dopływ światła dziennego do wnętrz domu.
Dom Falujący zbudowany został na planie prostokąta, jest prostopadłościanem z płaskim dachem. Znajduje się na terenie dosyć gęsto zabudowanym, co oznacza, że architekci musieli szczególnie zadbać o to, by zapewnić mieszkańcom maksymalną prywatność. Parterowy dom został podzielony na trzy strefy – dzienną, sypialnianą i techniczną.
W strefie dziennej, znajdującej się w samym centrum domu znajdują się przestronny salon, kuchnia oraz jadalnia. Stefa sypialniana – umieszczona po prawej stronie domu - mieści pokoje domowników, pokój gościnny z funkcją gabinetu, łazienki i pokój dziecinny, natomiast w części technicznej znajdują się pomieszczenia gospodarcze oraz garaże.
„Za żyletkami ukryto okna do części nocnej. Dzięki temu, od ulicy wertykalne elementy zapewniają więcej prywatności, gdyż do wnętrza można zajrzeć jedynie stając naprzeciwko okna. Od południa natomiast żyletki zapewniają zacienienie w sypialniach dziecięcych. Drewniane żyletki nie tylko zapewniają mieszkańcom poczucie intymności, ale też nadają bryle rzeźbiarski charakter. Nie są bowiem jednorodne: różnią się nieco między sobą” – mówią architekci z 81.waw.pl
Projekt i budowa projektu Neom budzi wiele kontrowersji wśród wielbicieli architektury. Gigantyczne przedsięwzięcie, które już niebawem powstanie w dynamicznie rozwijającej się Arabii Saudyjskiej, zrzeszyło największe biura architektoniczne na świecie, które zgodziły się współpracować przy tym niezwykle ważnym obiekcie. Do uznanych architektów dołączyło oficjalnie studio BIG, prezentując swój projekt na Biennale w Wenecji.
Hotel Nudibranch to nowa inwestycja, która powstanie na wyspie Nanji, słynącej z nadzwyczajnie pięknych krajobrazów. Projekt studia SpActrum nawiązuje do lokalnej fauny, reinterpretując organiczne formy.
Minimalistyczny dom mieszkalny zaprojektowany przez studio Mus Architects to wygodne i estetyczne miejsce do życia. Co ważne, pomimo pozbawionego dodatków i ozdobników projektu, budynek nie jest nudny ani nieciekawy – prostota jest jego największym atutem.
Podczas gdy publiczne parki i ogrody zostały zamknięte w obawie przed rozprzestrzenianiem się COVID-19, Studio Precht zaproponowało teren zielony publicznego użytku, zaprojektowany tak, by ułatwić spacerowiczom zachowanie odpowiedniego odstępu od siebie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.