Muzeum M+ projektu studia Herzog & de Meuron zostało otwarte dla zwiedzających. Oryginalny projekt powstał w dzielnicy kulturalnej West Kowloon w Hongkongu. Twórcy projektu utrzymują, że jest to pierwsze międzynarodowe muzeum wystawiające dzieła współczesnej kultury wizualnej w Azji.
Budynek muzeum, położony w pobliżu Portu Wiktorii w Hongkongu, składa się z dwóch części – jednej długiej i płaskiej bryły i drugiej, kontrastującej z nią formą – wysokiej i cienkiej. Formy przecinają się, tworząc kształt odwróconej litery T. Na jednej ze ścian budynku zainstalowano 66-metrowy ekran LED, na którym prezentowane są dzieła sztuki wystawiane w muzeum. Kolorowy ekran nawiązuje do wszechobecnych w Hongkongu billboardów reklamowych, stanowiąc artystyczną alternatywę dla kultury konsumpcjonizmu.
We wnętrzu muzeum oprócz przestrzeni wystawienniczych mieszczą się centra badawcze, biura, pokoje dla pracowników i lokale gastronomiczne. Galerie, sale widowiskowe i naukowe znajdują się w niższej z brył budynku.
Budynek o powierzchni 65 000 metrów kwadratowych został otwarty dla publiczności w piątek 12 listopada. Weekend otwarcia uświetniło sześć wystaw sztuki nowoczesnej. Wśród artystów, których prace są prezentowane w muzeum znajduje się między innymi Antony Gormley, autor instalacji złożonej ze zmultiplikowanych figurek przypominającej ludzkie ciała. Innymi autorami wystawianymi w galeriach M+ są Tong Yang-Tze oraz Chen Zhen i Danh Vo.
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich zaprasza do udziału w konkursie Lider Dostępności 2023. W konkursie nagrodzone zostaną te obiekty, które wyróżniają się spośród innych przyjaznym wszystkim grupom użytkowników projektem.
Pracownia Architektury Głowacki prezentuje projekt domu jednorodzinnego, który powstał w malowniczym otoczeniu natury, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Wychodząc naprzeciw wymaganiom inwestorów, architekci zaproponowali prostą i minimalistyczną bryłę, która pozwoli mieszkańcom być w bezpośrednim kontakcie z otoczeniem.
Rusza konkurs Dyplom Inżynierski Roku 2021, w którym będą mieli okazję zaprezentować się absolwenci kierunków architektonicznych Politechniki Łódzkiej. Do udziału w rywalizacji zapraszają organizatorzy konkursu, Koło Naukowe Studentów Architektury IX Piętro i łódzki oddział SARP.
Projekt Atal Warta Towers w Poznaniu autorstwa AP Szczepaniak został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu Urban Design & Architecture Design Awards. Budynek mieszkalny zwyciężył w kategorii „Mixed Use”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.