Poznański projekt z nagrodą Urban Design and Architecture Design Awards 2019
Poznański projekt z nagrodą Urban Design and Architecture Design Awards 2019
Projekt Atal Warta Towers w Poznaniu autorstwa AP Szczepaniak został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu Urban Design & Architecture Design Awards. Budynek mieszkalny zwyciężył w kategorii „Mixed Use”.
60–metrowy budynek na Poznańskich Ratajach będzie mieścił ponad trzysta mieszkań, lokale usługowe oraz duży parking podziemny. Projekt opiera się na koncepcji przesuniętych względem siebie geometrycznych modułów, które przy całej swojej monumentalności sprawiają wrażenie lekkich.
„Charakterystycznym elementem jest kilkumetrowe nadwieszenie nad linią zabudowy, w którym umieściliśmy wejście główne. Budynek stoi na naturalnym wzniesieniu i dzięki temu otrzymujemy wrażenie monumentalizmu, które w tym przypadku należy uznać za zaletę” – opowiada o projekcie architekt Artur Szczepaniak.
Biura architektoniczne OMA zaprezentowało projekt nowej siedziby dla Discovery Partners Institute, będącego częścią University of Illinois System. Budynek ma powstać w dzielnicy innowacji The 78, która rozrasta się wzdłuż rzeki Chicago.
Po dziewięciu latach od powstania projekt Ocean Avenue Franka Gehry'ego został ostatecznie zatwierdzony przez Radę Miasta Santa Monica. Przedstawiony w 2013 roku, wielofunkcyjny projekt 22-piętrowej wieży hotelowo-mieszkalnej, uległ znacznym zmianom po zweryfikowaniu wymagań planu zagospodarowania gminy Downtown.
Ogłoszono zwycięzców konkursu na powiększenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie (MACBA). Do rozbudowy Muzeum, pierwotnie zaprojektowanego przez amerykańskiego architekta Richarda Meiera w latach 90. wybrano zespół złożony z architektów z pracowni HARQUITECTES i Christ & Gantenbein.
Ten projekt biura architektonicznego Vostok łączy dwie niezwykle popularne w Polsce formy domów jednorodzinnych – święcącą triumfy od lat 70. polską kostkę i modną obecnie współczesną stodołę. Plan przebudowy oryginalnego domu zakłada stworzenie na jego bazie nowoczesnego budynku, ujmującego prostotą i skromnością.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.