Overseas Oasis

Overseas Oasis

Materiały organizatora

Światowe metropolie kuszą nie tylko turystów. Z gościnności największych miast świata korzystają również zagraniczni studenci, którzy chcą odebrać wykształcenie poza swoim krajem i poznać inną kulturę. Konkurs Overseas Oasis ma na celu zebranie projektów centrum studenckiego, które pozwoli gościom z innych krajów poznać lokalną kulturę i zintegrować się ze społecznością.

Amsterdam, dwunaste najlepsze miasto na świecie pod względem jakości życia, słynie z różnorodności kulturowej. Pomimo polityki rządu sformułowanej w celu włączenia migrantów do życia społecznego, umiędzynarodowienie edukacji jest od lat przedmiotem debaty publicznej. Raport OECD z 2018 roku wykazał, że około 51% populacji zgadza się, że cudzoziemcy mieszkający w mieście nie są wystarczająco dobrze zintegrowani.

Aby ludzie mogli się do siebie wzajemnie dostosować, muszą wystąpić interakcje między społecznościami. Celem jest zaprojektowanie centrum społecznościowego dla 100 studentów z zagranicy w wieku 19-35 lat. Stworzenie przestrzeni ma na celu umożliwienie studentom z zagranicy znalezienia nowych znajomych i lepszego poznania miasta.

Konkurs jest otwarty i mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Udział w konkursie jest płatny. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.