Architektoniczna reinterpretacja mitu Andromedy na festiwalu Burning Man

Architektoniczna reinterpretacja mitu Andromedy na festiwalu Burning Man

Andromeda Reimagined, fot. Hannu Rytky

W ramach nowej narracji Andromeda ratuje się z pomocą swojej społeczności. Skała i łańcuchy stały się symbolem jej wewnętrznej podróży w poszukiwaniu siły i celu w świecie chaosu i absurdów” - mówią twórcy Andromeda Reimagined.

Kosmiczna kobieta

Pięciokątna piramida z ażurowymi wycięciami została stworzona, aby oddać hołd bohaterskiej mitycznej kobiecie, Andromedzie, podczas tegorocznego festiwalu Burning Man. Za instalację odpowiadają architekci John Marks i Brian Poindexter wraz z kolektywem artystycznym San Diego Playa Muses.

andromeda-reimagined-john-marx-burning-man_dezeen-hero-1704x959
Andromeda Reimagined, fot. Hannu Rytky

Ich celem była reinterpretacja mitu zdominowanej przez mężczyzn Andromedy w opowieść o wyzwoleniu kobiet. „Tworząc Andromeda Reimagined, chcieliśmy rzucić wyzwanie klasycznemu patriarchalnemu greckiemu mitowi Andromedy, w którym młoda kobieta jest przykuta do skały i pozostawiona na pożarcie potworowi” – tłumaczą autorzy projektu.

Do budowy głównej konstrukcji użyto malowanej stali, a dekoracyjne detale wykonano ze sklejki wycinanej CNC. Białe panele zdobione są we wzory przypominające gwiazdy.

andromeda-reimagined-john-marx-burning-man_dezeen_2364_col_0-1704x1996
Andromeda Reimagined, fot. Hannu Rytky

Ozdobny pawilon składa się z szeregu prostych elementów, dzięki czemu łatwo go zmontować, zdemontować i przewieźć w inne miejsce. Instalację można było obejrzeć na festiwalu Burning Man, który miał miejsce pod koniec sierpnia na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie w USA.

andromeda-reimagined-john-marx-burning-man_dezeen_2364_col_4-1704x959
Andromeda Reimagined, fot. Hannu Rytky

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.