Respites. Konkurs

Respites. Konkurs

Plakat konkursu

Platforma uni zaprasza projektantów do podjęcia niezwykle trudnego zadania, którym jest zaprojektowanie hospicjum dla dzieci. Obiekt ma odpowiadać na potrzeby fizyczne i psychiczne małych pacjentów, zapewniać im komfort, przestrzeń do zabawy, spotkań i kontaktu z naturą.

Zadaniem hospicjów jest zapewnić terminalnie chorym pacjentom spokój, wolność od bólu i możliwie dobre samopoczucie. Lekarze, pielęgniarze oraz wolontariusze skupiają się na zaspokajaniu fizycznych i emocjonalnych potrzeb pacjentów, a także wspieraniem ich rodzin w tej niezwykle trudnej sytuacji. Badania wskazują, że dzięki dobrej organizacji hospicjów i wykwalifikowanej kadrze, pacjenci znajdujący się w tego rodzaju placówkach doświadczają poprawy nie tylko jakości, ale i długości życia. Jak wiadomo, oprócz wsparcia bliskich i rzetelnej opieki medycznej, na stan psychiczny chorych wpłynąć może także odpowiednia aranżacja przestrzeni, w których się znajdują.

Jak zauważają organizatorzy konkursu, stworzenie projektu hospicjum dla dzieci jest o wiele trudniejszym zadaniem niż stworzenie takiej samej placówki dla osób dorosłych. Mali pacjenci potrzebują bowiem konkretnych bodźców, aby oderwać myśli od bólu i zmęczenia towarzyszących chorobie i skupić się na przyjemnych czynnościach.

Hospicjum musi pomieścić do 50 łóżek oraz miejsce dla 50 pracowników. Należy uwzględnić również przestrzenie dla często odwiedzających dzieci gości. Istotne są zarówno wnętrza budynku – stymulujące, komfortowe i poprawiające nastrój – jak i jego otoczenie, które powinno być harmonijne i bezpieczne dla pacjentów.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 18 października 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.