PACKit

PACKit

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza projektantów i miłośników projektowania do udziału w konkursie PACKit. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie nowych opakowań produktów, które pamiętają z dziecinstwa.

Wyzwaniem dla uczestników jest wybranie dowolnej marki artykułów papierniczych, które kojarzą się z dzieciństwem i nadanie jej nowe życia, proponując nowe projekty opakowań produktów.
Uczestnicy mogą wybrać 4 lub więcej produktów danej marki. "Rozumiemy, że tradycyjne materiały, z których sa wykonane materiały, i projekty, którymi kierują się graficy lub projektanci opakowań, ukształtowały się z biegiem czasu. Dlatego przygotowaliśmy parę pytań, które możecie sobie zadać, aby ulatwić sobie zadanie: Czy projekt opakowania może być bardziej oszczędny/inteligentny? Czy projekt opakowania może być wielokrotnego użytku lub mieć różne zastosowania? Czy wyrzucone, zużyte opakowania są łatwe do recyklingu? Czy jako projektanci opakowań możemy zwiększyć obecną wydajność opakowań i zapewnić odpowiednie rozwiązania?" - czytamy na stronie organizatora.

"Projekt opakowania jest tym, co konsument widzi jako pierwsze, nawet przed samym produktem. Najlepsze rozwiązania opakowaniowe służą praktycznym celom, ale także niosą ze sobą historię i komunikują wartości marki. Świat potrzebuje niezliczonych opakowań każdego dnia, dlatego alternatywne rozwiązania, które zmniejszają wpływ produkcji na środowisko, a jednocześnie mogą poprawić wrażenia użytkowników, stają się coraz ważniejsze" - piszą organizatorzy konkursu.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 1 maja 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.