Nowoczesne osiedle na Dominikanie

Nowoczesne osiedle na Dominikanie

Wille w Punta Cana, zdj. Bey Arquitectura

Pracownia architektoniczna Bey Arquitectura podzieliła się szczegółami projektu wykonanego na zlecenie firmy Punta Cana Bey Garden. Plan zakłada wybudowanie 28 luksusowych willi na Dominikanie. Obok wyjątkowych domów powstaną przestrzenie publiczne, które pozwolą mieszkańcom na zawiązanie bliskich więzi sąsiedzkich i pozwolą im na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych i społecznych.

Studio Bey Arquitectura przedstawiło kompleksowy projekt budynków mieszkalnych i ich otoczenia. Loftowe wille zaprojektowano tak, aby łączyły się wizualnie z kontekstem miejskim i naturalnym. Nowe osiedle zlokalizowane jest w samym sercu Bávaro, w pobliżu centrów handlowych, restauracji, szkół, lotniska Punta Cana i plaży, co czyni go wygodnym i bezpiecznym miejscem do życia. Nic więc dziwnego w tym, że wszystkie mieszkania na osiedlu zostały wykupione zaledwie 5 tygodni po uruchomieniu przedsprzedaży.

Wille w Punta Cana, zdj. Bey Arquitectura

 

Strona wizualna projektu została zainspirowana zachwycającymi obrazami zachodzącego słońca na plaży Punta Cana. Projekt jest więc przepełniony pełną elegancji prostotą i otwartością na wielu poziomach. Każda z willi otwiera się na prywatny ogród dzięki przepastnym przeszkleniom. Architektom zależało również na tym, by mieszkańcy mieli okazję do zawiązania bliskich znajomości. W skład kompleksu budynków wchodzą wspólne przestrzenie rekreacyjne: basen, park, duży ogród na dachu oraz place zabaw.

Wille w Punta Cana, zdj. Bey Arquitectura

 

Szczególnie ważne dla zespołu projektowego było to, by budynki bazowały na energii odnawialnej, będąc jednocześnie przyjazne środowisku. Każdy z domów został wyposażony w panele słoneczne. Architekci mają nadzieję, że zachęci to właścicieli do używania czystej, odnawialnej energii.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.