Pawilon Zjednoczonych Emiratów Arabskich z nagrodą Złotego Lwa
Pawilon Zjednoczonych Emiratów Arabskich z nagrodą Złotego Lwa
Przyznano nagrodę Złotego Lwa na tegorocznym Biennale w Wenecji. Tegoroczne wyróżnienie powędrowało do pawilonu Zjednoczonych Emiratów Arabskich za konstrukcję zatytułowaną Wetland, nad którą kuratelę sprawują Wael Al Awar i Kenichi Teramoto.
Najlepszy pawilon został wybrany przez jury, w skład którego weszli znawcy architektury z całego świata: Kazuyo Sejima (Japonia) Sandra Barclay (Peru), Lamia Joreige (Liban), Lesley Lokko (Ghana-Szkocja) i Luca Molinari (Włochy). Nagrodzony projekt pochyla się nad geografią i zasobami naturalnymi Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby znaleźć alternatywy dla cementu, którego jest niezwykle obciążająca dla środowiska.
„Jeszcze przed pandemią zaczęliśmy przyglądać się sabkhas, pokaźnemu ekosystemowi naturalnych solnisk powstających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To zainspirowało nas do spojrzenia na niego jak na odnawialny zasób budowlany, który z powodzeniem może zastąpić cement. […] Wraz z grupą naukowców z Tokio, Abu Dhabi i Sharjah pracujemy nad odtworzeniem procesu krystalizacji ekosystemu sabkha. Pawilon prezentuje rezultaty naszych nieustających poszukiwań odnawialnego materiału budowlanego” – mówią twórcy projektu Wetland.
Tegoroczna, siedemnasta edycja La Biennale odbywa się pod hasłem „How will we live together”. Uczestniczący w niej artyści skupiają się między innymi na tematach światowej migracji, globalizacji, zmian klimatycznych i praw człowieka.
Platforma UNI zaprasza do udziału w wyzwaniu The Chef’s Palette. Konkurs adresowany jest do studentów architektury, designu i wielbicieli sztuk kulinarnych, którzy chcą połączyć swoje pasje i zdolności w jednym projekcie. Celem konkursu jest stworzenie koncepcji kuchni przyszłości, która łączy funkcjonalność, estetykę i innowacyjne rozwiązania.
Firmy AZULIK oraz Roth Architecture przedstawiły nowy projekt w Tulum, znanym kurorcie, który każdego roku przyciąga tysiące turystów. Living Sculptures to pierwszy kompleks mieszkalny, który twórcy opisują jako „zrównoważony i luksusowy”.
Studio Grimshaw Architects ujawniło projekt kompleksu z 16 scenami dźwiękowymi, stworzonego dla niezależnej firmy East End Studios. Zlokalizowany na 15-hektarowym dawnym terenie przemysłowym w Arts District w Los Angeles, kompleks zapewni budynki i przestrzenie wspierające produkcję medialną, połączone szeregiem zewnętrznych tarasów i chodników.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.