Pawilon na wodzie w Brazylii

Pawilon na wodzie w Brazylii

Pływający pawilon, zdj. Bruno Rossi

Pawilon został zbudowany na wybrzeżu Santo Antonio de Posse w Brazylii. Przemyślana rozbudowa znacznie poszerzyła przestrzeń istniejącego już pomostu, dając żeglarzom i turystom cień oraz więcej miejsca do wypoczynku.

Pływający pawilon to zaledwie dwie proste połączone ze sobą płaszczyzny – podłoga i sufit — a jednak są w stanie zapewnić przestrzeń do wypoczynku i kontemplacji” – mówią architekci ze studia Bruno Rossi. „Pływający pawilon reprezentuje budynek bez wyraźnych granic, bez początku i końca, naśladujący krajobraz” – dodają.

floating-pavilion-bruno-rossi-brazil_dezeen_2364_col_11
Pływający pawilon, zdj. Bruno Rossi

Pawilon został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w otaczający krajobraz, sprawiając wrażenie, że „unosi się” nad wodą. W konstrukcji budynku zostały użyte również bardziej zaawansowane technologie takie jak termoakustyczny dach, który reguluje ilość światła słonecznego i wiatru wpuszczanego „do środka”.

floating-pavilion-bruno-rossi-brazil_dezeen_2364_col_5
Pływający pawilon, zdj. Bruno Rossi

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.