Pawilon został zbudowany na wybrzeżu Santo Antonio de Posse w Brazylii. Przemyślana rozbudowa znacznie poszerzyła przestrzeń istniejącego już pomostu, dając żeglarzom i turystom cień oraz więcej miejsca do wypoczynku.
Pływający pawilon to zaledwie dwie proste połączone ze sobą płaszczyzny – podłoga i sufit — a jednak są w stanie zapewnić przestrzeń do wypoczynku i kontemplacji” – mówią architekci ze studia Bruno Rossi. „Pływający pawilon reprezentuje budynek bez wyraźnych granic, bez początku i końca, naśladujący krajobraz” – dodają.
Pawilon został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w otaczający krajobraz, sprawiając wrażenie, że „unosi się” nad wodą. W konstrukcji budynku zostały użyte również bardziej zaawansowane technologie takie jak termoakustyczny dach, który reguluje ilość światła słonecznego i wiatru wpuszczanego „do środka”.
Poznaliśmy finalistów konkursu na projekt Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Konkurs, którego przedmiotem była rewitalizacja dawnego węzła kolejowego, projekt obiektu muzeum oraz otaczającego je parku, stanie w mieście Pensacola w stanie Floryda.
W Abu Zabi odsłonięto Abrahamic Family House, kompleks budynków sakralnych zaprojektowany przez architekta Davida Adjaye, w którym znajduje się kościół, synagoga i meczet. Kompleks ma na celu stworzenie dialogu pomiędzy wyznawcami istotnych dla świata religii i miejsca do wymiany wartości.
Firma Woods + Dangaran przedstawia rewitalizację domu mieszkalnego Moore House w Los Angeles. Do budynku, który został zaprojektowany w 1965 roku przez Craiga Ellwooda, znanego z tworzenia domów łączących modernizm z pogodą i energią Kalifornii, wprowadzono niewielkie zmiany, które uczyniły go znacznie wygodniejszym i bardziej współczesnym.
Muzeum Treblinka przy współpracy z SARP ogłosił konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla zadania p.n. "Budowa obiektu wystawienniczo-edukacyjnego" na terenie Muzeum Treblinka. Konkurs jest realizacyjny, a więc adresowany jest do architektów posiadających odpowiednie uprawnienia.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.