
Trwa budowa Storm Forest Biome
Projekt Grimshaw, Storm Forest Biome, wszedł w zaawansowaną fazę budowy. Budynek, który zostanie obsadzony roślinnością o powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, czerpie inspiracje z natury.
Studio Other Spaces prezentuje wyjątkowy projekt pawilonu do degustacji wina. Obiekt powstał specjalnie dla kalifornijskiego producenta wina The Donum Estate.
Architekci opisują swój projekt jako „pionową panoramę”. Kolorowe szklane dachówki na dachu nawiązują do charakterystycznego klimatu terenu, przedstawiając w abstrakcyjny sposób takie pojęcia jak intensywność wiatru, temperaturę i wilgotność.
„Nasz projekt pawilonu skupia się na doświadczeniu degustacji wina, a jednocześnie na doświadczeniu ziemi, na której uprawia się winogrona i produkuje wino. Zainspirowani winnicą Donum Estate, wkomponowaliśmy w strukturę przedstawienia elementów natury – glebę, roślinność, wiatr, słońce, atmosferę, deszcz, a nawet upływ czasu potrzebny winorośli na wzrost w kolejnym sezonie. Mamy nadzieję, że nowy pawilon zaoferuje zwiedzającym holistyczne doświadczenie – spotkanie zmysłów z otoczeniem” mówi - Sebastian Behmann, współzałożyciel Studio Other Spaces.
Pawilon, w którym odwiedzający będą mogli skosztować wina produkowanego przez The Donum Estate, będzie ważnym dodatkiem do winnicy, w której znajdują się liczne dzieła sztuki współczesnej. W Donum Estate znajduje się również jedna z największych prywatnych kolekcji rzeźb na świecie, obejmująca 50 dzieł sztuki, w tym rzeźby plenerowe stworzone przez artystów takich jak Ai Weiwei, Ghada Amer, Doug Aitken, Lynda Benglis, Keith Haring i Subodh Gupta. Oryginalny, oniryczny charakter budowli doskonale współgra z wizją właścicieli winnicy, którzy pragną łączyć doświadczanie sztuki z tradycją i kulturą winiarską.
Projekt Grimshaw, Storm Forest Biome, wszedł w zaawansowaną fazę budowy. Budynek, który zostanie obsadzony roślinnością o powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, czerpie inspiracje z natury.
Chiny dodadzą kolejny wyjątkowy budynek do swojej rosnącej kolekcji. W mieście Hangzhou, w którym znajdują się już trzy z 57 miejsc wpisanych na listę UNESCO, powstanie budynek O-Tower. Architekci odpowiedzialni za projekt, Bjarke Ingels Group, zapowiadają, że ich wizja zrównoważy tkankę miejską i naturalny krajobraz otaczający parcelę, na której powstanie budynek.
Rozstrzygnięto konkurs na projekt projekt miejskich uli we Wrocławiu. Wybrana spośród ponad ponad dziewięćdziesięciu innych propozycja urzeka prostotą.
Kiedy myślimy o typowym nowojorskim budynku wielorodzinnym, przed naszymi oczami staje kamienica z cegły, ze schodami przeciwpożarowymi na zewnątrz budynku. Sou Fujimoto zaprojektował apartamentowiec, który bawi się z tą utrwaloną koncepcją.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.