Pawilon w winnicy projektu Studio Other Spaces

Pawilon w winnicy projektu Studio Other Spaces

Winnica The Donum Estate, zdj. Studio Other Spaces

Studio Other Spaces prezentuje wyjątkowy projekt pawilonu do degustacji wina. Obiekt powstał specjalnie dla kalifornijskiego producenta wina The Donum Estate.

Architekci opisują swój projekt jako „pionową panoramę”. Kolorowe szklane dachówki na dachu nawiązują do charakterystycznego klimatu terenu, przedstawiając w abstrakcyjny sposób takie pojęcia jak intensywność wiatru, temperaturę i wilgotność.

 

„Nasz projekt pawilonu skupia się na doświadczeniu degustacji wina, a jednocześnie na doświadczeniu ziemi, na której uprawia się winogrona i produkuje wino. Zainspirowani winnicą Donum Estate, wkomponowaliśmy w strukturę przedstawienia elementów natury – glebę, roślinność, wiatr, słońce, atmosferę, deszcz, a nawet upływ czasu potrzebny winorośli na wzrost w kolejnym sezonie. Mamy nadzieję, że nowy pawilon zaoferuje zwiedzającym holistyczne doświadczenie – spotkanie zmysłów z otoczeniem” mówi - Sebastian Behmann, współzałożyciel Studio Other Spaces.

Pawilon, w którym odwiedzający będą mogli skosztować wina produkowanego przez The Donum Estate, będzie ważnym dodatkiem do winnicy, w której znajdują się liczne dzieła sztuki współczesnej. W Donum Estate znajduje się również jedna z największych prywatnych kolekcji rzeźb na świecie, obejmująca 50 dzieł sztuki, w tym rzeźby plenerowe stworzone przez artystów takich jak Ai Weiwei, Ghada Amer, Doug Aitken, Lynda Benglis, Keith Haring i Subodh Gupta. Oryginalny, oniryczny charakter budowli doskonale współgra z wizją właścicieli winnicy, którzy pragną łączyć doświadczanie sztuki z tradycją i kulturą winiarską.

Winnica The Donum Estate, zdj. Studio Other Spaces
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.