Studia architektoniczne Kengo Kuma and Associates oraz Foster + Partners opublikowały wizualizacje nowego projektu imponującej wielkości kurortu wakacyjnego. Projekt nazwany Red Sea Project zostanie wybudowany na 90 niezagospodarowanych wyspach między miastami Umluj i Al Wajh na zachodnim wybrzeżu Arabii Saudyjskiej. Deweloper, firma Red Sea Development Company, nazywa inwestycję „najambitniejszym na świecie planem dla rozwoju turystyki”.
Koncepcja The Red Sea Development Company przyciągnęła nas, ponieważ podzieliliśmy ich wizję wyjątkowego, luksusowego miejsca turystycznego na Bliskim Wschodzie” – mówi Kengo Kuma. Zadaniem pracowni architektury Kengo Kuma and Associates będzie zaprojektowanie ponad stu luksusowych willi, natomiast firma Foster + Partners zajmie się projektem lotniska oraz hoteli.
„Jest to kurort, który stara się wykorzystać naturalne otoczenie i bogatą historię kulturową regionu” – podkreślają architekci. „Stosunkowo płaskie ukształtowanie terenu wyspy sugerowało nam projekt opierający się na niewysokich kubaturach o delikatnie zakrzywionych dachach budynków. Takie rozwiązanie uwidoczni silną relację architektury z otoczeniem”.
Jak wiadomo, niektóre z budynków należących do kurortów zostaną zaprojektowane i zbudowane tak, by naśladować kształt wydm, inne zaś swoim spiralnym kształtem będą nawiązywać do form koralowców. W koncepcji Kengo Kuma and Associates i Foster + Partners „architektura naśladuje krajobraz, a krajobraz naśladuje architekturę”. Architekci i deweloper liczą na to, że autentyczność i bliskość z naturą, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów w projektach obiektów rekreacyjnych oraz nienagannej obsłudze gościa, będą tym, co przyciągnie tysiące turystów na wyspy Arabii Saudyjskiej.
Pragnienie wysokiego poziomu życia przyciągają ludzi do miast na wszystkich szerokościach geograficznych. Wzrost liczby ludności w aglomeracjach sprawił, że są one bardziej podatne na zmiany klimatu, zwłaszcza w regionach rozwijających się. Konkurs Afloat 2.0 ma na celu znalezienie doskonałego projektu mieszkalnego w trudnych warunkach miasta narażonego na powodzie.
Studio architektoniczne Anonimowi Architekci przedstawia projekt Domu w Owczarni – nowoczesnego budynku mieszkalnego, który urzeka zarówno prostotą, jak i przytulnością. Realizacja zadowoli wszystkich tych, którzy preferują harmonijny design, pozwalający na chwilę relaksu i wyciszenia.
W maju tego roku odbędzie się 4. edycja festiwalu Design Days. Wydarzenie, które w tym roku wyjątkowo odbędzie się online, jak zwykle stworzy przyjazną przestrzeń wymiany myśli i idei między architektami, inwestorami, urbanistami i projektantami. Organizatorzy festiwalu zapraszają na spotkania Pre-Opening Online, które będą miały miejsce już 28 i 29 stycznia 2021.
Rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu Phil Freelon Design Competition. Jury poszukiwało projektów prezentujących najciekawsze i najefektywniejsze rozwiązania problemu niedostatku tanich mieszkań w dużych miastach. Pierwsze miejsce zajął projekt, którego autorami są Vangel Kukov i Hala El Khorazaty. Wizja architektów, zatytułowana Arroyo, zakłada stworzenie miejsca do życia dla społeczności, której największą siłą będzie wspólnota, różnorodność i samowystarczalność.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.