Plugin Housing Challenge

Plugin Housing Challenge

Materiały organizatora

Ludzkość żyła i pracowała przede wszystkim na obszarach wiejskich. Teraz ponad połowa światowej populacji mieszka w miastach i miasteczkach. Liczba mieszkańców miast wzrasta. Szacuje się, że 900 milionów mieszkańców miast i ponad miliard mieszkańców wsi żyje obecnie w przeludnionych i złej jakości mieszkaniach bez dostępu do wody, kanalizacji i wywozu śmieci. Wynajęcie niedrogich domów w największych miastach świata graniczy obecnie z cudem. Jako architekci, projektanci i urbaniści musimy pochylić się nad kwestią przeludnienia miast i szukać rozwiązań tego trudnego problemu.

Możliwym rozwiązaniem byłoby zaprojektowanie kompaktowych jednostek mieszkalnych, niedrogich  w budowie, użytkowaniu i utrzymaniu. Mieszkania takie można określić jako „kapsułowe”, mają bowiem zapewniać głównie schronienie i spełniać podstawowe funkcje mieszkania, rozmieszczone na niewielkiej przestrzeni. Takie mieszkania, odpowiednio umeblowane, mogą pomieścić jedną lub dwie osoby.

Micro Housing ma na celu skomponowanie tych podstawowych potrzeb poprzez optymalizację wykorzystania przestrzeni i stworzenie alternatywnych, wspólnych dla mieszkańców np. bloku przestrzeni do wypoczynku.  Wyzwanie polega na zaprojektowaniu kompaktowych jednostek mieszkaniowych, które można połączyć ze sobą, tworząc budynek mieszkalny.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.