Dom w silosie. Silo Living
Absolwentka Design Academy Eindhoven, Stella van Beers, stworzyła oryginalny dom w silosie zbożowym. Architektka przekształciła nieużywany przedmiot w dwupoziomową przestrzeń do życia, idealną do wynajęcia.
Ludzkość żyła i pracowała przede wszystkim na obszarach wiejskich. Teraz ponad połowa światowej populacji mieszka w miastach i miasteczkach. Liczba mieszkańców miast wzrasta. Szacuje się, że 900 milionów mieszkańców miast i ponad miliard mieszkańców wsi żyje obecnie w przeludnionych i złej jakości mieszkaniach bez dostępu do wody, kanalizacji i wywozu śmieci. Wynajęcie niedrogich domów w największych miastach świata graniczy obecnie z cudem. Jako architekci, projektanci i urbaniści musimy pochylić się nad kwestią przeludnienia miast i szukać rozwiązań tego trudnego problemu.
Możliwym rozwiązaniem byłoby zaprojektowanie kompaktowych jednostek mieszkalnych, niedrogich w budowie, użytkowaniu i utrzymaniu. Mieszkania takie można określić jako „kapsułowe”, mają bowiem zapewniać głównie schronienie i spełniać podstawowe funkcje mieszkania, rozmieszczone na niewielkiej przestrzeni. Takie mieszkania, odpowiednio umeblowane, mogą pomieścić jedną lub dwie osoby.
Micro Housing ma na celu skomponowanie tych podstawowych potrzeb poprzez optymalizację wykorzystania przestrzeni i stworzenie alternatywnych, wspólnych dla mieszkańców np. bloku przestrzeni do wypoczynku. Wyzwanie polega na zaprojektowaniu kompaktowych jednostek mieszkaniowych, które można połączyć ze sobą, tworząc budynek mieszkalny.
Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Absolwentka Design Academy Eindhoven, Stella van Beers, stworzyła oryginalny dom w silosie zbożowym. Architektka przekształciła nieużywany przedmiot w dwupoziomową przestrzeń do życia, idealną do wynajęcia.
Studio architektoniczne UGO Architecture prezentuje koncepcyjny projekt domu jednorodzinnego, położonego w Kotlinie Kłodzkiej, jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.
Firma SunRoof zaprasza architektów do wzięcia udziału w konkursie House of the Future.Best SunRoof Project 2021. Spośród złożonych prac jury konkursowe wyłoni najlepsze projekty domów i carportów wyposażonych w dachy solarne.
Studio Fletcher Priest Architects wygrało międzynarodowy konkurs na projekt nowego zespołu apartamentów w Hamburgu. Wizja architektów nawiązuje estetyką do lokalnego producenta fortepianów Steinway & Sons.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.