Design Wood Challenge
Grupa Burkietowicz zaprasza studentów architektury, budownictwa oraz architektury krajobrazu do udziału w konkursie Design Wood Challenge.
Ogrody Polsko-Niemieckie w Warszawie zapraszają artystów, architektów i projektantów krajobrazu do udziału w konkursie na koncepcję i wykonanie dzieła sztuki, które stanie w Ogrodach.
Konkurs ogłoszony przez Ogrody Polsko-Niemieckie ma charakter otwarty. Proponowane przez uczestników obiekty muszą spełniać wymagania estetyczne i tematyczne. Zaproponowany przez organizatorów temat to „Refleksja nad SĄSIEDZTWEM i spędzaniem czasu RAZEM, ale też OBOK SIEBIE’. W swoich projektach uczestnicy będą mieli okazję pochylić się nad skomplikowanymi i wielowiekowymi relacjami Polski i Niemiec.
„Ogrody Polsko-Niemieckie to projekt Roku Jubileuszowego-2016. Zostały stworzone w celu upamiętnienia 25. rocznicy podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 17.06.1991 r. W tym roku obchodzimy dwie rocznice: 5 lat od powstania Ogrodów oraz jubileusz trzydziestolecia Traktatu. Ogród z założenia jest miejscem odpoczynku, relaksu, a także rozmowy. Ten szczególny ma również służyć jako przykład połączenia kultur i dobrej współpracy pomiędzy sąsiadami – Polską i Niemcami” – piszą organizatorzy.
Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda pieniężna, a także możliwość realizacji swojej pracy. Prace można nadsyłać do 17 grudnia 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Grupa Burkietowicz zaprasza studentów architektury, budownictwa oraz architektury krajobrazu do udziału w konkursie Design Wood Challenge.
Platforma UNI prezentuje konkurs, którego celem jest zaprojektowanie modułowej przestrzeni do nauki, która ma powstać w wiejskim regionie Indii. Przestrzeń ta powinna być bezpieczna, stwarzać zdrowe i wygodne warunki do nauki i pobudzać dzieci do działania.
Pracownia architektury MAD Architects zaprezentowała w ostatnich dniach swój najnowszy projekt. Nowa wizja dworca kolejowego w centrum Jiaxing ma szansę stać się „twarzą” architektury naszych czasów, łączącej bliskość z naturą i dbałość o środowisko z technologiami na najwyższym poziomie.
Czeska pracownia architektoniczna Chybik + Kristof niedawno ukończyła nowy projekt, budynek winiarni Lahofer. Charakterystyczną cechą budynku jest pomysłowe zagospodarowanie dachu – znajdą się na nim niewielka pijalnia wina oraz amfiteatr „pod chmurką”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.