Pomorze wybiera najlepsze budynki

Pomorze wybiera najlepsze budynki

Plakat wydarzenia

Samorząd Województwa Pomorskiego ogłosił Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2021. Pierwsza edycja wydarzenia wystartowała w 2005 roku, będąc jednocześnie jednym z pierwszych konkursów tego typu. Organizatorzy podkreślają, że program „daje możliwość prezentacji osiągnięć samorządów lokalnych w zakresie kreowania i przekształcania ważnych dla mieszkańców przestrzeni publicznych”.

Tegoroczna, piętnasta już edycja Konkursu, dotyczyć będzie przedsięwzięć, które zostały oddane do użytku lub zostały wdrożone w okresie pomiędzy 1 stycznia 2019 roku a 31 grudnia 2020 roku. Zgłaszanie ich będzie możliwe za pośrednictwem interaktywnego formularza, który będzie dostępny dla wnioskodawców na stronie internetowej Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego w okresie od 2 sierpnia do 17 września 2021 roku” – piszą organizatorzy.

„W konkursie oceniane są w szczególności przedsięwzięcia dotyczące ogólnodostępnych placów i ulic, osi, ciągów widokowych oraz panoram miejscowości, frontów wodnych, parków, terenów spacerowych, plaż i innych miejsc tworzących przestrzeń publiczną podnoszącą jakość życia lokalnej społeczności oraz wpływających pozytywnie na budowę wizerunku miejscowości. Prócz kryteriów odnoszących się do estetyki i trwałości oraz funkcjonalności i uniwersalności przedsięwzięć dla różnych grup użytkowników, w tym osób ze szczególnymi potrzebami, w tym roku w konkursie podkreślono szczególne rolę przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych oraz wspomaganiu procesów adaptacji do zmian klimatu miast i obszarów wiejskich” – możemy przeczytać w opisie konkursu.

Zgłoszenia obiektów dokonać można za pośrednictwem strony internetowej Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego. Do zgłoszenia budynku uprawnieni są organy wykonawcze z gmin i powiatów Pomorza, organizacje, stowarzyszenia i instytucje, których działania koncentrują się na promowaniu architektury i sztuki oraz podmioty prywatne realizujące działania związane z organizacją przestrzeni publicznej.

Więcej informacji i regulamin znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.