Kengo Kuma dla Aman. Nowy projekt w Miami Beach

Kengo Kuma dla Aman. Nowy projekt w Miami Beach

Projekt w Miami Beach, zdj. Kengo Kuma & Associates

Japońskie biuro architektoniczne Kengo Kuma and Associates przedstawiło projekt pierwszego wieżowca mieszkalnego w Stanach Zjednoczonych. Będzie to pierwszy tego typu projekt znanego studia w USA.

Położony nad brzegiem oceanu w Miami Beach, 18-piętrowy budynek pomieści prywatne kondominia dla marki hotelarskiej Aman. Projekt sąsiaduje z budynkiem Versailles, hotelem w stylu Art Deco, którego historia sięga lat 40. ubiegłego wieku. Sąsiedztwo unikalnej historycznej architektury wymogło na projektantach przyjęcia podejścia łączącego nowoczesność i funkcjonalność z poszanowaniem historii i estetyki dzielnicy. Jak twierdzą architekci, forma budynku została zainspirowana lokalną muzyką jazzową.

Projekt w Miami Beach, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

Trzypiętrowe kolumny podtrzymują konstrukcję, a także umożliwiają podziwianie widoków na ocean z dowolnego poziomu budynku. Wnętrza wieżowca również zostaną utrzymane w charakterze dzielnicy. Ściany i kolumny w atrium są pokryte drewnianymi listwami, tworząc organiczny efekt przypominający gałązkę drzewa. Nawiązania do środowiska naturalnego i czerpanie z florystycznych kształtów to cechy charakterystyczne projektowania japońskiego studia.

Projekt w Miami Beach, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

W budynku – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz – króluje naturalne, jasne drewno. Wysokiej jakości okładzina nadaje całości spokojnego charakteru, sprzyjającego odpoczynkowi i dobremu samopoczuciu. Wysokie sufity i przemyślane projekty wnętrz umożliwią mieszkańcom przystosowanie przestrzeni do swoich potrzeb.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.