Populus od Studio Gang

Populus od Studio Gang

Populus, zdj. Studio Gang

Amerykańskie biuro architektoniczne Studio Gang opublikowało wizualizacje hotelu nowego w Denver. Budynek cechuje się oryginalną białą fasadą, ozdobioną otworami okiennymi przypominającymi charakterystyczną fakturę kory drzewa. Konstrukcji nadano nazwę Populus, pochodzącą od łacińskiej nazwy drzew - Populus tremuloides.

Wizja konstrukcji została zainspirowana naturą. Architekci, urzeczeni naturalnym pięknem drzew w Aspen, zdecydowali się przełożyć je na język projektowania. W ściśle związanym ze środowiskiem naturalnym budynku znajdzie się hotel. Całkowita powierzchnia budynku to 135 000 stóp kwadratowych – konstrukcja zaoferuje więc gościom obszerne przestrzenie oraz niezapomniane widoki: panoramę miasta oraz Góry Skaliste.

Populus, zdj. Studio Gang

 

Przyciągające wzrok okna nie pełnią jedynie funkcji oryginalnych ozdobników. Zostały zaprojektowane myślą o ochronie środowiska. Dzięki niestandardowemu kształtowi, ograniczają ilość światła słonecznego, które wpada do środka budynku, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja zarówno temperatury, jak i jasności w pomieszczeniach. Zakrzywione otwory będą również odprowadzać wodę deszczową tak, by ograniczyć jej spływanie w dół konstrukcji. Ma to na celu ograniczenie zniszczenia budynku z biegiem czasu i utrzymanie go w czystości.  Od wewnątrz okna będą pełnić funkcję wygodnych siedzisk, sprzyjających relaksowi i medytacji.

Populus, zdj. Studio Gang

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.