Projekt Alshati Strip Mall w Ad-Dammam

Projekt Alshati Strip Mall w Ad-Dammam

Alshati Strip Mall, zdj. Eiraji

Połączyć architekturę oraz tradycje Arabii Saudyjskiej z nowoczesnością, by zaspokoić potrzeby estetyczne każdego pokolenia – oto zadanie, które postawili przed sobą architekci ze studia Eiraji.

Irańska firma architektoniczna Eiraji przedstawia swoją propozycję domu handlowego Alshati Strip Mall w mieście Ad-Dammam w Arabii Saudyjskiej. Projekt łączy tradycyjną architekturę krajów Bliskiego Wschodu i nowoczesne, minimalistyczne trendy.

Alshati Strip Mall, zdj. Eiraji

„Stworzenie pełnej życia przestrzeni zarówno na zewnątrz, jak i i wewnątrz budynku było głównym założeniem tego projektu. Na naszą koncepcję od samego początku duży wpływ miał tropikalny klimat Arabii Saudyjskiej i ukształtowanie jej terenu – pustynie oraz wyjątkowe góry” – mówią projektanci. Podkreślają również, że projekt próbuje przełożyć środowisko naturalne kraju na język architektury.

Alshati Strip Mall, zdj. Eiraji

Rzeczywiście, nieregularna bryła z kamienia, stali i szkła kształtem przypomina górę. Częściowo przeszklona fasada ozdobiona jest tradycyjnymi formami, czerpiącymi ze sztuki islamu. Część zewnętrzną z wnętrzem budynku łączy ścieżka wodna, która przywodzi na myśl strumyk płynący pomiędzy górami.

 

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.