Van B w Monachium

Van B w Monachium

Van B w Monachium, zdj. UNStudio i Bauwerk

UNStudio i Bauwerk prezentują nową koncepcję „analogowego, lecz inteligentnego” projektu rezydencji Van B w Monachium w Niemczech. Całkowicie nowa forma zaproponowana przez architektów reinterpretuje przyszłość miejskiego życia. Warunki dostosowują się do wciąż zmieniającej się demografii dużych ośrodków miejskich. Wnętrza mieszkań są maksymalnie elastyczne, aby ich mieszkańcy mogli dowolnie zmieniać swoją przestrzeń w zależności od potrzeb.

Projekt mieszkaniowy Van B, zlokalizowany obok powstającej obecnie dzielnicy artystycznej w Monachium, jest według architektów „prototypem nowoczesnego miasta”. Wyjątkowo elastyczne mieszkania, wspólne przestrzenie wewnątrz budynków oraz na świeżym powietrzu zapewnią mieszkańcom zdrowe, zachęcające do aktywności i integracji środowisko miejskie.

Van B w Monachium, zdj. UNStudio i Bauwerk

 

„Poszczególne przestrzenie w naszych domach musiały stać się wielofunkcyjne, pełniąc jednocześnie funkcje biur, siłowni, salonów i kącików sypialnych. […] Musimy opracować nowe koncepcje życia, które będą odpowiadały zmieniającym się wymaganiom naszych domów ” - mówi Ben van Berkel, założyciel i główny architekt w firmie UNStudio. To, jak istotna jest możliwość tymczasowego przeranżowania przestrzeni, pokazało doświadczenie ostatniego roku, podczas którego większość z nas musiała zmienić mieszkania w miejsca pracy.

Van B w Monachium, zdj. UNStudio i Bauwerk

 

Van B to projekt wyjątkowy pod wieloma względami. Oferuje inteligentne mieszkalnictwo w zupełnie nowym wydaniu. […] Wykorzystaliśmy zdobycze technologii w celu ulepszeniu analogowych rozwiązań oraz fizycznych przestrzeni, które zamieszkujemy” – dodaje Ben van Berkel.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.