Firma Sidewalk Labs, działająca na rzecz innowacji w miastach, anulowała plany realizacji projektu Quayside, mającego powstać na wybrzeżu Toronto. Jako powód firma podała niestabilność finansową związaną z globalnym kryzysem gospodarczym.
Pierwsze plany zagospodarowania wschodniego nadbrzeża Toronto, firma Sidewalk Labs opublikowała w ubiegłym roku. Nowy, złożony z kilku części projekt miał być w wykonany z ekologicznego drewna. Swoje segmenty zaprojektowały tak znane studia jak Snøhetta i Heatherwick.
Nie jest to pierwsze potknięcie na drodze do realizacji złożonego, lecz efektownego projektu. W listopadzie ubiegłego roku, świat architektury obiegła wieść o wstrzymaniu projektu z powodu kontrowersji, które wywołała informacja o zbieraniu i wykorzystywaniu przez Sidewalk Labs danych osób mieszkających w sąsiedztwie planowanej realizacji.
7 maja 2020 CEO Sidewalk Labs, Daniel Doctoroff, oficjalnie ogłosił, że realizacja projektu Quayside nie będzie kontynuowana. „Zbyt trudno jest sprawić, by 12-hektarowy projekt był opłacalny finansowo bez poświęcania głównych części planu, który opracowaliśmy wspólnie z Waterfront Toronto dla zbudowania prawdziwie zrównoważonej przestrzeni dla społeczności” – napisał.
Doctoroff zapowiedział także, że pomysły i technologie, które zostały udoskonalone przez zespół projektowy podczas opracowywania Quayside, nie pójdą na marne. Firma zamierza wykorzystać je w innych swoich projektach. „Nadal pracujemy nad fabryczną konstrukcją z masywnego drewna, która może poprawić przystępność i stabilność mieszkań” – mówi.
Ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej na zagospodarowanie terenów zieleni na prawym brzegu Wisłoka pomiędzy mostem Zamkowym a mostem Karpackim w Rzeszowie. Organizatorem konkursu jest Gmina Rzeszów.
W znanym z oryginalności Tokio powstał nowy zaskakujący budynek. CLT Harumi łączy w sobie niespotykane dotąd funkcje, będąc jednocześnie przykładem inspirującej i zaskakującej nowoczesnej architektury. Budynek jest kolejnym projektem Kengo Kumy w Tokio.
Projekt domu o tajemniczej nazwie Czarna Skała jest kolejnym przykładem na to, że architektura i natura nie są pojęciami przeciwstawnymi. Wręcz odwrotnie! Bogate i różnorodne środowisko naturalne może być niewyczerpanym źródłem inspiracji dla architekta, a będące efektem pracy ludzkich rąk budynki – elementami uzupełniającymi krajobraz.
Studio Ma rozpoczęło prace nad nowym kompleksem dla Arizona State University w Phoenix. W budynku znajdą się przestrzenie naukowe, biurowe i mieszkalne.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.