Tokijski miniaturowy park

Tokijski miniaturowy park

CLT Harumi, zdj. Kobayashi Kenji

W znanym z oryginalności Tokio powstał nowy zaskakujący budynek. CLT Harumi łączy w sobie niespotykane dotąd funkcje, będąc jednocześnie przykładem inspirującej i zaskakującej nowoczesnej architektury.  Budynek jest kolejnym projektem Kengo Kumy w Tokio.

Japoński architekt, Kengo Kuma, prezentuje efekt końcowy projekt tymczasowego pawilonu w Tokio, który kryje w sobie przestrzeń wystawienniczą i – ku zaskoczeniu zwiedzających – miniaturowy park. Do jego konstrukcji użyto drewna klejonego krzyżowo.

CLT Harumi, zdj. Kobayashi Kenji

 

Niezwykły projekt Kumy nazwanio CLT Park Harumi, od nazwy dzielnicy, w której go wniesiono. Fasadę niewielkiego budynku otaczają przypominające płetwy panele w kształcie równoległoboków. Zostały one wykonane z drewna klejonego krzyżowo. Wewnątrz pawilony znajduje się miniaturowy park z trawnikiem wykonanym ze sztucznej trawy. Na jego środku ustawiono cyfrowe interaktywne ekrany, reagujące zmianą wyświetlanych grafik na ruch przechodzących obok nich ludzi.

CLT Harumi, zdj. Kobayashi Kenji

 

Pawilon został zwieńczony przezroczystym dachem z plastiku, który ochroni zwiedzających przed deszczem i słońcem, pozwalając jednocześnie podziwiać drewniane elementy. Elementy plastikowe, panele TEFKI, dostarczone przez firmę Denko, dzięki nacięciom na powierzchni, pozwolą na swobodny przepływ powietrza do wnętrza mini parku.

Pawilon otaczają dwie przestrzenie publiczne. Jedna będzie wykorzystywana do organizacji lokalnych imprez, druga natomiast będzie sprzyjać najmłodszym. Na terenie CLT Park Harumi znajdzie się także czytelnia oraz sfera zabaw z interaktywnymi ekranami.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.