Projekt nowego gmachu TVP

Projekt nowego gmachu TVP

Siedziba TVP na ul. Woronicza w Warszawie, zdj. Wikimedia Commons

Opublikowano projekty nowej hali zdjęciowej Telewizji Polskiej. Gmach stanie przy ulicy Woronicza w Warszawie, tuż obok głównego gmachu TVP.

Póki co, na tyłach siedziby TVP straszą stare budynki magazynowe i nieużywane studia zdjęciowe. Niebawem jednak ma się do zmienić. TVP zdecydowała się na odświeżenie wizerunku hal. Nowy gmach powstanie według wizji Perspektywa Pracownia Projektów, na miejscu dawnych zabudowań. Co zaskakujące, propozycja nie została wybrany drogą konkursu, tak, jak robi się to zazwyczaj w przypadku projektów zlecanych przez instytucje publiczne.

tvp-nowy-gmach-1
Nowa hala zdjęciowa TVP. Proj. Perspetywa Pracownia Projektowa

Wizja projektantów zakłada stworzenie prostopadłościennej bryły o pięciu kondygnacjach. Nowoczesny charakter budynku podkreślą elementy ozdobne fasady oraz przeszklona elewacja, która dzięki odpowiedniemu oświetleniu LED może zamienić się w olbrzymi "ekran telewizyjny". Wschodnia część budynku będzie częścią reprezentacyjną, zachodnia natomiast - biurową i magazynową. W budynku znajdzie się miejsce na studia zdjęciowe, charakteryzatornię, małe bistro i dużą, ogólnodostępną restaurację. Na zewnątrz budynku znajdzie się przestronny parking, a nawet podjazd dla tak zwanych VIP-ów, którego wyjątkowość podkreśli czerwony dywan.

tvp-nowy-gmach-2
Nowa hala zdjęciowa TVP. Proj. Perspetywa Pracownia Projektowa

Pod koniec listopada mija czas na złożenie oferty do przetargu. Szacuje się, że nowy budynek TVP będzie kosztował ok. 23 miliony złotych.

tvp-nowy-gmach-4
Nowa hala zdjęciowa TVP. Proj. Perspetywa Pracownia Projektowa
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.