Prosty dom od Studia DISM

Prosty dom od Studia DISM

Dom pod Szczecinem, zdj. Sylwia Gudaczewska

Studio DISM Architekci przedstawia ukończony w tym roku projekt domu letniskowego nad Odrą. Dom, który znajduje się w niedużej odległości od Szczecina, jest przykładem nowoczesnej, skromnej i minimalistycznej architektury.

Dom projektu DISM Architekci to prosta bryła zaprojektowana na planie litery L. Jej formę tworzą dwa prostopadłościany wykończone klasycznym białym tynkiem. Na elewacji domu możemy dostrzec liczne przeszklenia, które otwierają dom na zielone otoczenie. Prosty projekt domu jest próbą stworzenia wygodnego i funkcjonalnego domu, który będzie miejscem odpoczynku, zabawy i czasu spędzanego z rodziną.

Dom pod Szczecinem, zdj. Sylwia Gudaczewska

 

Funkcje domu zostały rozłożone na trzech kondygnacjach. Kolejne piętra nie zostały nadbudowane jedno na drugim – różnice w wysokości kolejnych brył wynikają z charakterystycznego ukształtowania działki, na której zbudowano dom. Na parterze znajduje się, rzecz jasna, część dzienna – salon i pomieszczenia wspólne. Liczne przeszklenia wizualnie łączą powierzchnie mieszkalną z ogrodem, powiększając przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Na górnych poziomach zaś umieszczono prywatne pokoje domowników, łazienki oraz garderoby.

Dom pod Szczecinem, zdj. Sylwia Gudaczewska

 

Wnętrza domu, urządzone przez inwestorów, również tchną nowoczesnością i minimalizmem. Kształty i faktury zostały dobrane tak, aby tworzyć spójną całość – skromną i prostą, lecz niepozbawioną charakteru.

Dom pod Szczecinem, zdj. Sylwia Gudaczewska

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.