Toranomon Hills Station Tower

Toranomon Hills Station Tower

Toranomon Hills Station Tower, zdj. OMA, DBOX

Pierwsza wieża OMA w Tokio, Toranomon Hills Station Tower, zostanie otwarta jesienią 2023 roku. Inauguracja Toranomon Hills Station Tower będzie znaczącym krokiem w rozwoju Toranomon Hills firmy Mori Building, prężnie rozwijającego się globalnego centrum biznesowego i miejskiego węzła komunikacyjnego. 

Węzeł transportowy zintegrowany z wieżą stworzy nową bramę łączącą centralne Tokio z resztą świata - turyści będą mogli podróżować sprawnie, szybko i komfortowo. Wieża stacji znajduje się w globalnym centrum biznesowym Toranomon Hills, w pobliżu Kasumigaseki, obok ARK Hills i w niewielkiej odległości od Roppongi Hills i Azabudai Hills. Wieża będzie ostatnim budynkiem na alei Shintora-Dori. Budowla, ktora będzie miała 49 pięter, będzie mieścić biura, przestrzenie handlowe, hotele i interaktywny obiekt komunikacyjny znany jako TOKYO NODE.

Aby stworzyć atrakcyjny i publiczny interfejs dla wieży, OMA zaprojektowało ją jako integralną część innych budynków i obiektow znajdujących się na alei Shintora-Dori. Podstawa budynku, przypominająca dużą lejkę, otwiera serce struktury, aby przyciągnąć do środka publiczność. T-DECK, szeroki most dla pieszych, będzie łączył wieżę z innymi elementami Toranomon Hills, poprawiając przepustowość tej części miasta. Projekt wieży stacji rezonuje z trójwymiarowym środowiskiem miejskim Tokio, prowadząc użytkowników przez szereg miejsc i aktywności.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.