Prywatna przestrzeń publiczna. Parc de la Distance
Prywatna przestrzeń publiczna. Parc de la Distance
Podczas gdy publiczne parki i ogrody zostały zamknięte w obawie przed rozprzestrzenianiem się COVID-19, Studio Precht zaproponowało teren zielony publicznego użytku, zaprojektowany tak, by ułatwić spacerowiczom zachowanie odpowiedniego odstępu od siebie.
Projekt zatytułowany Parc de la Distance to roślinny labirynt, który umożliwia zachowanie dystansu społecznego, dając jednocześnie możliwość przebywania w miejscu publicznym. Aby ułatwić dystansowanie się spacerującym, przy wejściach do pojedynczych ścieżek zostaną ustawione tablice informujące, czy są one zajęte, czy nie.
Projekt, przewidziany do realizowania w Wiedniu, został zainspirowany francuskimi ogrodami z okresu baroku oraz japońskimi ogrodami zen. Ścieżki prowadzą spacerujących do centrum labiryntu, ozdobionego fontannami.
„Koncepcja wyszła od kilku pytań dotyczących realiów w czasach pandemii. Jak wyglądałby park i jak by funkcjonował, gdyby to zasady dystansu społecznego były wytycznymi projektowymi? Czego możemy się nauczyć z takiej przestrzeni? Ta przestrzeń utrzyma swoją wartość po pandemii. Na razie park został zaprojektowany w taki sposób, aby stworzyć bezpieczną odległość fizyczną między odwiedzającymi. Po pandemii park będzie schronieniem przed zgiełkiem miasta; miejscem, w którym można pobyć samemu przez jakiś czas” – mówi Chris Precht, projektant.
Pierwsza wystawa Zaha Hadid Architects zatytułowana „ZHA Close Up – Work & Research” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Szanghaju jest już otwarta dla zwiedzających. Wystawa przedstawia ewolucję projektów Zaha Hadid Architects na przestrzeni ostatnich 40 lat.
Praktyka architektoniczna Foster + Partners ujawniła swój najnowszy projekt. Inwestycja o powierzchni – bagatela - 1,1 miliona metrów kwadratowych, powstanie w Katarze. Zaprojektowany przez Foster + Partners kompleks składa się z czterech wieżowców zwanych Lusail Towers, z których dwa mają zostać ukończone jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku. Aby uniknąć niedogodności związanych z pracą zdalną nad tak dużym przedsięwzięciem, architekci sięgnęli po najnowsze zdobycze technologii…
Koreańska organizacja rządowa Korea Education & Research Information Service zaprasza architektów i urbanistów, a także studentów i absolwentów, do udziału w konkursie na najlepszy projekt koreańskiej szkoły. Organizatorzy oczekują od uczestników nowego, świeżego spojrzenia na zagadnienie edukacji samej w sobie i przestrzeni sprzyjających nabywaniu nowych umiejętności.
Zaprojektowany przez Goettsch Partners we współpracy z Poly Real Estate Group obszar ma być idealnym miejscem dla rozwoju tętniącej życiem, odnoszącej sukcesy społeczności. W imponujących rozmiarów kompleksie otaczającym wieżę znajdą się mieszkania, biura, sklepy i hotele.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.