Zaha Hadid Architects. Wystawa w MAM Shanghai

Zaha Hadid Architects. Wystawa w MAM Shanghai

Wystawa „ZHA Close Up – Work & Research”, zdj. ZHA

Pierwsza wystawa Zaha Hadid Architects zatytułowana „ZHA Close Up – Work & Research” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Szanghaju jest już otwarta dla zwiedzających. Wystawa przedstawia ewolucję projektów Zaha Hadid Architects na przestrzeni ostatnich 40 lat.

Wystawa ZHA podkreśla trendy i innowacje technologiczne, które najbardziej wpłynęły na całokształt dorobku studia. Przedstawia również obszerne badania prowadzone przez studio na przestrzeni dziesięcioleci, które dają wgląd w to, w jaki sposób architekci mogą ulepszyć branżę projektową i budowlaną. We wnioskach architekci podkreślają konieczność dążenia do zrównoważonego rozwoju miast, nawiązywania współpracy z instytucjami naukowymi, w celu udoskonalania technologii oraz projektowania w oparciu o badania interakcji społecznych.

Wystawa „ZHA Close Up – Work & Research”, zdj. ZHA

 

Co dokładnie postuluje ZHA? „Zastosowanie szczegółowej analizy środowiskowej i technik optymalizacji geometrii w celu maksymalizacji wydajnego projektowania przy mniejszej ilości odpadów i zużycia zasobów, współpraca z najbardziej szanowanymi na świecie instytucjami naukowymi w celu opracowywania innowacji w robotyce, sztucznej inteligencji i cyfrowej produkcji, badanie procesów interakcji społecznych, których można oczekiwać w zaprojektowanych środowiskach, analiza danych […]  w celu projektowania zdrowych i produktywnych środowisk pracy, które poprawią samopoczucie zarówno zespołu, jak i jednostki, demonstracja niezwykłych możliwości immersyjnych technologii, która zaoferuje architektom współpracę i projektowanie w rozszerzonej rzeczywistości” – wymieniają twórcy wystawy.

Wystawa „ZHA Close Up – Work & Research”, zdj. ZHA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.