Przebudowa Asian Art Museum w Seattle

Przebudowa Asian Art Museum w Seattle

Asian Art Museum, zdj. LMN Architects

Powstały latach 30. budynek w stylu art deco zostanie przystosowany do obecnie panujących standardów projektowania i budownictwa. Efekty pracy architektów zobaczymy już w przyszłym roku.

56 milionów dolarów na sztukę

Asian Art Museum to jedno z niewielu muzeów sztuki azjatyckiej w Ameryce Północnej. Muzeum posiada kolekcję sztuki z Chin, Korei, Japonii, Indii, Himalajów i Azji Południowo-Wschodniej. Muzeum oferuje szeroki zakres atrakcji: wystawy stałe, czasowe i specjalne, programy edukacyjne, a także wystąpienia i wykłady. Niestety, w roku 2017 władze były zmuszone zamknąć galerię ze względu na fatalny stan budynku, w którym się znajduje.   

asian-art-museum-header-780px
Asian Art Museum obecnie, zdj. WikiCommons

Po 90 latach istnienia muzeum w końcu doczeka się renowacji i będzie mogło znów otworzyć swoje podwoje dla entuzjastów sztuki Dalekiego Wschodu. Za nowy projekt budowli, a także otaczającego ją parku odpowiedzialne jest studio LMN Architects we współpracy z architektem krajobrazu Walkerem Macy’m.

ax8jpy2uuwbg7ef0
Asian Art Museum, zdj. LMN Architects

Realizacja obejmie sam budynek muzeum, otaczający go Volunteer Park, nową dużą galerię, studio edukacyjne, centrum ochrony przyrody i salę, w której organizowane będą wykłady i inne wydarzenia. Odnowiona i powiększona przestrzeń umożliwi SAM organizowanie większych, bardziej rozbudowanych wystaw.

0h8tezjfdlyi3gzw
Asian Art Museum, zdj. LMN Architects

W swoim projekcie studio LMN postawiło na nowoczesne rozwiązania. Nowe muzeum będzie proste, ascetyczne i doskonale doświetlone dzięki temu, że część ścian budynku zostanie zbudowana ze szkła. Koszt całej realizacji to ok. 56 milionów dolarów.

acp3ra7riyklsoxh
Asian Art Museum, zdj. LMN Architects

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.