Quadra. Kolorowy plac miejski w Mediolanie

Quadra. Kolorowy plac miejski w Mediolanie

Quadra, zdj. Alice Mantovani

Projektantka Serena Confalonieri wraz z zespołem uczniów i wolontariuszy prezentuje projekt Quadra - instalacji artystycznej, będącej częścią inicjatywy „Piazze Aperte”. Kolory plac postanie w dzielnicy Quarto Oggiaro w Mediolanie.

Celem rewitalizacji było stworzenie przestrzeni rekreacyjnej, która mogłaby wizualnie uatrakcyjnić lokalny krajobraz i zachęcić mieszkańców do aktywności i spotkań z sąsiadami. Projekt Sereny Confalonieri obejmuje powierzchnię 600 mkw., która zostanie przekształcona w kolorową powierzchnię, opierającą się na motywie kratki. Podzielone na kwadraty części chodnika zostały wypełnione intensywnymi, energetycznymi barwami, nawiązującymi do dziecięcych rysunków.

Quadra, zdj. Alice Mantovani

 

W sąsiedztwie placu znajdą się tereny zielone i ogródki warzywne do użytku lokalnych mieszkańców, a także graficzne plansze do gier takich jak twister i szachy. Dzięki tym rozwiązaniom Quadra jest interaktywną przestrzenią rekreacyjną dla dzieci i dorosłych.

Quadra, zdj. Alice Mantovani

 

„Możliwość pracy nad projektem na tak dużą skalę, który wpisuje się w charakterystyczną tkankę miejską, była bardzo stymulująca. Zaprojektowaliśmy kompozycję graficzną uwzględniającą potrzeby funkcjonalne i estetyczne, a przede wszystkim dostarczającą bodźców zewnętrznych potrzebnych dzieciom do zabawy i interakcji. W przypadku Quadry chcieliśmy pracować ramię w ramię z dziećmi i ich rodzicami, nie tylko na etapie projektowania, ale także podczas realizacji, aby zaangażować ich i dać im poczucie bezpośredniej przynależności do tej nowej kolorowej przestrzeni miejskiej” – mówi Serena Confalonieri.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.