Quzhou Sports Campus

Quzhou Sports Campus

Quzhou Sports Campus, zdj. MAD

Kompleks sportowy Quzhou firmy MAD Architects powstaje w chińskiej prowincji Zhejiang. Zespół kierowany przez architekta Ma Yansonga stworzył wizję kampusu – futurystycznego krajobrazu z górami i jeziorem, przypominającego magiczny ogród. Projekt łączy się wizualnie i formalnie z pobliskim miastem, tworząc surrealistyczny, lecz spokojny krajobraz.

Założeniem projektu jest stworzenie połączenia pomiędzy realiami kariery sportowej a codzienną aktywnością fizyczną członków lokalnej społeczności. Nowy kampus sportowy pozwoli ćwiczyć w tym samym miejscu zarówno zawodowcom, jak i amatorom.

Quzhou Sports Campus, zdj. MAD

Wizualnie projekt MAD połączy estetykę parku sportowego z naturalnym, dzikim pięknem natury. Park zajmie powierzchnię 570 000 metrów kwadratowych, z czego łączna powierzchnia zabudowy kompleksu stadionów i obiektów pomocniczych wyniesie 390 000 metrów kwadratowych. W parku znajdzie się stadion zdolny pomieścić 30 000 osób, sala gimnastyczna dla 10 000 osób, zewnętrzne boiska i bieżnie, a także małe muzeum i kącik dla dzieci.

Quzhou Sports Campus, zdj. MAD

Jak twierdzi zespół projektowy, budynki są silnie osadzone w ziemi, a fasady znikają w terenie, pokryte bujną zielenią, dzięki czemu stają się elementem krajobrazu.

Quzhou Sports Campus, zdj. MAD

Ogólny projekt projektu został sfinalizowany i jest w trakcie realizacji. Pierwsza faza budowy to stadion, który ma zostać ukończony w przyszłym roku. Po jego ukończeniu Quzhou Sports Campus stanie się największym na świecie kompleksem budynków sportowych.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.